افزایش فروش در اینستاگرام با ۳ گام بلند(۱)

در ادامه مباحث آموزش اینستاگرام قصد داریم گام هایی مهم و طلایی جهت بازاریابی موفق و افزایش فروش در اینستاگرام با شما در میان بگذاریم. با رعایت ترفندها و اصولی که در این مقالات بیان می شود، شاهد افزایش تعداد فالوور و لایک های پیج خود خواهید بود. در ادامه، برخی از این استراتژی های جالب را با هم به چالش می کشیم.

در قسمت اول این مقاله به موضوع «استاندارد های فروش و به روز نگه داشتن پروفایل» می پردازیم.

در مقالات بعدی به بحث اهمیت محتوا در مهارت فروش پرداخته می شود که باید آن را به صورت حرفه ای بیاموزید.

طبق گفته  ​PewResearch Center’s  Social Media Update ۲۰۱۶​، سی و دو درصد از کاربران اینترنت از اینستاگرام  استفاده می کنند. نکته حایز اهمیت این است که نیمی از این کاربران به صورت روزانه و مستمر اینستاگرام خود را چک می کنند.

سه چهارم از کاربران فیس بوک و نیمی از کاربران اینستاگرام روزانه از این شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

تمام این آمارها، در یک جمله خلاصه می شود: « فرصت طلایی اینستاگرام را برای بازاریابی از دست نداده و به فکر افزایش فروش در اینستاگرام باشید.»

فکر می کنم تا اینجا کاملاً با یکدیگر هم عقیده باشیم که برای کسب موفقیت در تجارت، باید روی اینستاگرام سرمایه گذاری کرد و به فکر افزایش فالوور و به دنبال آن افزایش فروش در اینستاگرام باشیم.

ساخت ربات اینستاگرام

به همین منظور سعی داریم تا طی چندین مقاله، برخی از اصول کاربردی جهت بازاریابی موفق و افزایش فالوور در اینستاگرام را با شما درمیان بگذاریم.

نگاهی به آمار مشتریان کنونی خود و آنچه که مد نظر شماست بیندازید. آیا این تعداد فالوور با کاربران اینستاگرام همخوانی و تناسب دارد؟

زنان (۳۸ درصد) نسبت به مردان (۲۶ درصد) علاقه بیشتری برای استفاده از اینستاگرام از خود نشان می دهند.

۵۹% از کاربران اینستاگرام را گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ سال تشکیل می دهد.

کسب و کارهای بسیاری وجود دارند که در اینستاگرام به فروش خوبی دست پیدا کرده اند. این موضوع شامل تجارت های آنلاین، رستوران های خشتی و آژانس های خدماتی می شود.

کسب و کار موفق   B2C

 یکی از رسانه های گزارش بازاریابی ۲۰۱۶ دریافت که ۵۱ % از برند های اینستاگرامی تجارت برای کسب مشتری است، در حالی که فقط ۳۳% از این برندها تجارت برای تجارت است.

برای مثال گروه  Brewology  فروش خود را آنلاین، بدون واسطه و گاهی اوقات از طریق حساب های عمده فروشی به مشتری ارائه می دهد. پرینت کاری آنها نشانگر این است که مشتریانشان، خریداران خانگی و برخی فروشگاه ها هستند.

اگر فروش شما به صورت مستقیم به مشتری است، حال چه از طریق فروشگاه و چه آنلاین، اینستاگرام سکوی مناسبی برای شما به شمار می رود. درواقع با افزایش فروش در اینستاگرام پیشرفت بسیار زیادی نسبت به رقبای خود خواهید داشت.

فروش محصولات فیزیکی، بازده خوبی در اینستاگرام دارد

باید عنوان کرد که 65 درصد عملکرد و بازدهی پست های اینستاگرام مربوط به ویژگی محصولات و 29 درصد آن متعلق به تاثیرگذاری و شهرت برند محصول است. برای مثال کارخانه کفش نیوزلند برای معرفی کالاهای جدید خود از پس زمینه های جذاب و سرگرم کننده استفاده می کند. مشتریان این شرکت نیز از تصاویر تخیلی و فانتزی در کفش های خود استقبال می کنند. اینستاگرام به دلیل طبیعت بصری و تعاملی که دارد، بستری مناسب برای کسب و کارهای گوناگون است.

بررسی معیارهای فروش

شناسایی معیارهای فروش اولین قدم موثر در استراتژی فروش است. هدف اصلی شما افزایش فروش در اینستاگرام است، اما برای این منظور نیاز به یک سری معیار دارید که با بررسی آنها، درستی مسیر خود را تشخیص دهید.

فروش: آماری کلی از فروش خود در اختیار داشته باشید.

مراجعات: وب سایت های تحلیلی مثل گوگل آنالیز به شما کمک می کند که آمار کنونی مراجعه کاربران به صفحه اینستاگرام خود را بررسی کنید.

تبدیل ها: اگر همین نرم افزارهای تحلیل وب با فروشگاه شما هماهنگ باشد، می توانید چگونگی خرید محصول توسط مشتریان خود را مشاهده کنید.

محصولات یا صفحات فرود: گاهی اوقات هدف اولیه شما جذب کاربرانی است که به صفحات شما مراجعه و کلیک کنند، در واقع محصولات یا سرویس های شما در درجه بعدی اهمیت قرار دارند و هدف اصلی شما کسب مشتریان بالقوه است. برای محاسبه عملکرد رسانه اجتماعی roi این پست را بررسی کنید.

پروفایل خود را برای فروش محصولات تنظیم کنید

دومین قدم برای افزایش فروش در اینستاگرام تنظیم کردن پروفایل در جهت فروش محصولات است. برای این منظور اطلاعاتی از قبیل تصویر پروفایل مناسب، بیوگرافی جذاب و لینک مستقیم فروشگاه از موارد ضروری به شمار می رود.

به خاطر داشته باشید که یک پروفایل تجاری حرفه ای باعث می شود تا مخاطبان شما در نگاه اول جذب شده و برای دیدن پست ها و محصولات شما مشتاق شوند. نتیجه این امر، افزایش فروش شما در اینستاگرام خواهد بود.

یک پروفایل تجاری مناسب باید دارای ویژگی های زیر باشد:

تصویر پروفایل: یک پروفایل تجاری باید دارای تصویری از محصولات و آرم کسب و کار شما باشد مخاطبان به خوبی بتوانند آن را شناسایی کنند.

بیوگرافی جذاب: در قسمت بیوگرافی پروفایل باید با زبانی ساده و البته جذاب برای مخاطبان خود مشخص کنید که چه چیزی را و چگونه به او ارائه می دهید.

لینک به سایت یا فروشگاه: با قرار دادن لینک سایت یا فروشگاه خود در قسمت پایین بیو، می توانید هم اعتماد مشتری را جلب کرده و هم ترافیک و مراجعات بیشتری را داشته باشید.

در ساخت و تنظیم پروفایل تجاری خود حتما به نکات زیبایی شناسی و سلیقه مخاطب توجه داشته باشید. عبارات و کلماتی که در قسمت بیو به کار می برید تا حد بسیار زیادی به نوع کسب و کار شما و مشتریانی که با آنها سر و کار دارید ارتباط دارد. برای مثال اگر مخاطبان شما بیشتر بانوان یا دختران جوان هستند، بهتر است که عبارات شما دوستانه و غیر رسمی بوده و از ایموجی های زیبا نیز استفاده کنید.

به درستی و در کمترین زمان پاسخگو باشید

همه ما هنگامی که سوالی را در کامنت یا دایرکت می پرسیم و در عرض چند دقیقه پاسخ داده می شود، حس خوبی نسبت به آن صفحه پیدا می کنیم. پاسخگویی به موقع و مناسب باعث می شود که احساس کنیم با افرادی روبرو هستیم که به صورت حرفه ای عمل می کنند و می توان با آنها در ارتباط بود.

این شیوه صحیح پاسخگویی موجب افزایش اعتماد مخاطبان می شود و جلب اعتماد بیشتر مشتریان، منجر به افزایش فروش در اینستاگرام خواهد شد.

به خاطر داشته باشید که هر اندازه تعامل بیشتری با مخاطب داشته باشید، پیج شما نیز بیشتر رشد خواهد کرد. بنابراین افزایش تعامل با مخاطب، یکی از راه های افزایش فروش در اینستاگرام است.

خرید از اینستاگرام را راحت کنید

به هر میزان که مراحل خرید محصول راحت تر در نظر گرفته شده باشد، فروش بیشتری در اینستاگرام خواهید داشت و هر اندازه فرآیند خرید محصول شما دشوارتر باشد، مشتریان بیشتری را از دست خواهید داد.

بهتر است تمامی اطلاعات ضروری مانند ویژگی های محصول و قیمت آن را در اختیار مخاطب قرار دهید. به جای اینکه کاربر را مجبور کنید کامنت یا دایرکت ارسال کند، خیلی روشن و واضح درباره خصوصیات محصول و مراحل خرید آن توضیح دهید.

نکته بعدی این که روش های متنوعی برای خرید در نظر بگیرید. مثلا هنوز افرادی هستند که تمایلی به خرید آنلاین ندارند و ترجیح می دهند شماره کارت دریافت کنند. با ارائه روش های مختلف پرداخت وجه، مشتری آزادی عمل بیشتری داشته و بدون نگرانی از این بابت، خرید خود را انجام می دهد.

رعایت این نکات ظریف و به ظاهر ساده، باعث رشد چشمگیر فالوورهای شما و افزایش فروش در اینستاگرام می شود.

تصویر پروفایل خود را عوض نکنید

هنگامی که تصویر پروفایل خود را تغییر می دهید، آمار بازدید استوری و حتی پست های شما به شدت کاهش می یابد. این کار موجب کاهش نرخ تعامل و درنتیجه کمتر دیده شدن پیج و کاهش فروش محصولات شما خواهد شد.

اگر به هر دلیلی مجبور هستید که تصویر پروفایل خود را تغییر دهید، حتما از دو هفته قبل در قالب پست و استوری به مخاطبین خود اطلاع رسانی کنید. حتی می توانید با قرار دادن تصاویر مختلف، از مخاطبین خود نظرسنجی کرده و تصویری که بیشترین محبوبیت را داشت انتخاب کنید. شایان ذکر است که همین نظرسنجی به افزایش تعامل پیج شما کمک کرده و اینستاگرام محتوای شما را برای افراد بیشتری نمایش می دهد. درنتیجه با افزایش فالوور و افزایش فروش در اینستاگرام مواجه خواهید شد.

در این مقاله با ترفندهای جذب فالوور و افزایش فروش در اینستاگرام آشنا شدید، شما چه ترفندهای موثر دیگری را می شناسید که می تواند به فروش محصولات در اینستاگرام کمک کند؟ با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با ارسال محتوای موثر و تاثیر آن در فروش محصولات، آموزش های مقاله بعدی که در ادامه مطالب این مقاله نوشته شده است را از دست ندهید.

ادامه دارد…

تهیه و ترجمه: فالوجت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open

برای رشد فوری فالوور ها و لایک های پیجتان روی لینک زیر کلیک کنید :

خرید فالوور فوری

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .