افزایش فروش در اینستاگرام با ۳ گام بلند (۲)

همان گونه که قبلا وعده دادیم، در این مقاله نکاتی که رعایت کردن آنها موجب افزایش فالوور و درنتیجه افزایش فروش در اینستاگرام می شود را ادامه خواهیم داد.

اینستاگرام یکی از پرکاربردترین رسانه های اجتماعی و درنتیجه کانالی بسیار مناسب برای بازاریابی خدمات و محصولات است. بستر منحصر به فرد اشتراک گذاری تصاویر در آن، فرصتی مناسب جهت نمایش محصولات و تعامل با مشتریان را به صاحبان برندها ارائه می دهد.

به احتمال زیاد شما نیز در حال حاضر تمام تلاش خود را برای بازاریابی محصولات خود از طریق اینستاگرام انجام می دهید. در این مقاله نیز همچون مقاله پیشین، به بررسی راهکارهای مفید در جهت افزایش فروش در اینستاگرام پرداخته ایم.

افزایش فروش در اینستاگرام

در مقاله قبل در مورد استانداردهای فروش و چگونگی تنظیم پروفایل صحبت کردیم. در ادامه‌ی مبحث افزایش فروش در اینستاگرام  به بررسی محتوای مناسب در این زمینه می پردازیم. محتوای مناسب می تواند شما را از سایر رقبا متمایز کرده و فروش شما را بسیار افزایش دهد. با فالوجت همراه باشید.

چگونه لایک فیک بگیریم ؟

محتوای صفحه شما با مخاطبتان سخن می گوید

اگر می خواهید تصاویر متفاوتی نسبت به رقبای خود داشته باشید، باید بر روی یک دوربین با کیفیت و عکاس ماهر سرمایه گذاری کنید. بر اساس مطالعاتی که کارولات بر روی 8 میلیون تصویر در اینستاگرام انجام داده، موارد زیر از مهمترین نکاتی هستند که رعایت آنها در جذب فالوور و مخاطب تاثیر بسیاری دارد.

  • قالب تک رنگ
  • تصاویر روشن تر (این تصاویر 24% بیشتر از دیگر تصاویر لایک می خورند)
  • پس زمینه های خلوت تر (در عکاسی به این تصاویر bokeh می گویند)

اما با تمام این موارد، تصاویر خلاقانه همیشه بیشتر از سایر تصاویر نظر مخاطبان را جلب کرده و با افزایش لایک و فالوور همراه هستند. به همین علت سعی کنید که در تصاویر خود خلاقیت بیشتری به خرج داده و از تکرار و تقلید پرهیز کنید.

محتواهای پرفشار یا کاملا تجاری ارسال نکنید

به خاطر داشته باشید که اینستاگرام بستری برای خرید و فروش نیست. مردم این پلتفرم را برای معاشرت های مجازی استفاده می کنند. بنابراین شما باید محتوایی تولید کنید که خیلی فشارآور و متمرکز بر فروش نباشد.

اگر می خواهید از اینستاگرام برای فروش محصولات خود استفاده کنید، باید این کار را به روشی خلاقانه انجام دهید. به همین خاطر لازم است مطالب شما ارزشمند و برای مخاطبانتان جذاب باشد.

محتوایی که بیش از اندازه تبلیغاتی باشد، حتی اگر در تولید آن از اینفلوئنسرها استفاده کرده باشید، تاثیر منفی بر احساس و نگاه فالوورها و مشتریان شما خواهد گذاشت.

نحوه کار فروش بهترین برندها در اینستاگرام را بررسی کنید

برای افزایش فروش در اینستاگرام استراتژی های متفاوتی وجود دارد. در ادامه چندین مدل از فروش برندهای مختلف در اینستاگرام را برای شما دسته بندی کرده ایم تا از آنها برای افزایش فروش خود الهام بگیرید.

افزایش فروش در اینستاگرام

فروش از طریق شورت لینک ها

Homepolish سرویسی بر پایه تجارت است که دکوراسیونرهای منزل را به طراحان داخلی مرتبط می کند. این شرکت، برای نمایش کار طراحان و قرار دادن لینک وبلاگ هایی که تصاویر خود را در آن قرار دادند، از اینستاگرام استفاده می کند.

در قسمت نمایش تصاویر، کاربران را به لینک موجود در قسمت پروفایل هدایت کرده و از طریق این لینک، مخاطبان صفحه را به پست های وبلاگ هدایت می کنند. کاربرانی که به این تصاویر علاقه داشته باشند می توانند از طریق این لینک، اطلاعات بیشتری کسب کنند.

دقیقا مثل زمانی که مشتریان از لینک های کوتاه برای توییتر استفاده می کنند، شما می توانید از همین کار برای اینستاگرام استفاده کنید. چون در اینستاگرام لینک مشخصات عمومی وجود ندارد، پس بهترین راه حل، هدایت کردن مردم به لینکی است که در پروفایل خودتان است.

از طریق تلفیق Sprout Social (شاخه های اجتماعی) با Bit.ly می توانید اطلاعات مهمی را که برای محتوای رسانه های اجتماعی استفاده کرده اید، بررسی کنید.

گسترش و توسعه فروشگاه

می توان برای شرکت هایی که محصولات خود را به فروش گذاشته اند، روش ها و خدمات پرداختی متفاوتی ایجاد کرد. برای مثال شرکت های Linkin.bio، Have2Have.It و LIKEtoKNOW.it را می توان در نظر گرفت.

این تاکتیک ها تنها مختص شرکت ها نیستند و توسط وبلاگ نویسان برتری مثل Lyndi Kennedy​ نیز مورد استفاده قرار می گیرد. Lyndi در پست های خود از LIKEtoKNOW استفاده می کند.

  طرز کار:

  • کاربر اینستاگرام به سرویس خدمات متصل می شود.
  • هنگامی که مخاطب تصویر را لایک می کند، لایک او ثبت می شود.
  • سپس مخاطب می تواند سرویس هایی را که مرتبط با تصویر هستند، مشاهده کند.

درواقع اکنون این سرویس اینستاگرام برای محتواهای قابل فروش مورد استفاده قرار می گیرد. این ویژگی جدیدی است که تنها تعداد اندکی از خرده فروشان از آن استفاده می کنند.

ارائه تصاویری از محصولات در زندگی روزمره

اگرچه تصاویر باکیفیت محصولات ممکن است توجه مخاطب را به سوی خود جلب کند، اما این میزان توجه به گونه ای نیست که منجر به فروش محصولات شما شود. برای اینکه محتوای اینستاگرام شما تاثیر واقعی داشته باشد، تصاویری از تجربه استفاده از محصولات خود را نشان دهید.

به جای اینکه از پس زمینه سفید در تصاویر خود استفاده کنید، عکس محصولات خود را در حال استفاده در زندگی روزمره به نمایش بگذارید. برای مثال اگر محصول شما یک نوع نوشیدنی است، به جای اینکه تنها از بطری آن عکس بگیرید، تصویر شخصی را نشان دهید که در حال لذت بردن از نوشیدنی مورد نظر است.

Warby Parker نمونه بسیار خوبی از برندهایی است که تصاویر به روش سبک زندگی قرار می دهند. شما می توانید عکس محصولات و تصاویر افراد مختلفی که در حال استفاده از محصول و لذت بردن از آن هستند را در پست های آن مشاهده کنید.

اگر مشتریان تصاویری از خودشان و خریداران دیگر در حال استفاده از محصولات را ببینند، بسیار راحت تر خرید خواهند کرد.

شوخ طبع باشید

شوخ طبعی یکی از عوامل جذب مخاطب است. برای افزایش فروش در اینستاگرام سعی کنید که جنبه های طنز و شوخی طبعی متعارفی را در محتوای خود داشته باشید. هدف از این کار، درگیر شدن بیشتر مردم و حس مثبت آنها نسبت به نام تجاری شماست، چرا که این نگاه مثبت تا حد بسیار زیادی موجب افزایش فروش در اینستاگرام می شود.

برای مثال شرکت Honest با ارسال محتواهای طنز و خنده دار، مخاطب خود را درگیر کرده و آنها به صورت ناخودآگاه به این شوخی طبعی واکنش نشان می دهند. این تعامل موجب افزایش بازدید محتوای صفحه، و در نتیجه افزایش فروش در اینستاگرام می شود.

از محتوای تولید شده توسط کاربر استقبال کنید

محتوای تولید شده توسط کاربر، شکل دیگری از تبلیغات چهره به چهره است. مشتریان شما می توانند با تولید محتوا، به بیشتر دیده شدن محصولات شما و درنتیجه افزایش فروش در اینستاگرام کمک کنند. این موضوع به نوبه خود موجب تبلیغ محصول یا خدمات شما و اضافه شدن مشتریان شما می شود.

با این حال، برخی از مشتریان ممکن است به راحتی و بدون تشویق شما، تصاویری از محصولاتی که خریداری کرده اند را به اشتراک نگذارند. برای تشویق این افراد می توانید از پاداش هایی همچون شانس برنده شدن با ارسال تصاویر حاوی محصول و هشتگ برند خود استفاده کنید.

ترکیب طنز با محتوای ایجاد شده توسط کاربر

Various Keytags یک شرکت ساده است. این شرکت برچسب های کلیدی برای زندگی روزانه افراد تولید می کند. اینستاگرام آنها با نمونه کارها و تصاویری از برچسب های خلاقانه ای که در دست مشتریان است، تولید محتوا می کند و طنز و شوخی را به تصاویر مشتریان خود اضافه می کند.

این شیوه خاص فروش به شما کمک می کند تا بفهمید مشتریانتان تا چه حد از محصولات برند شما راضی هستند و آن را بی نقص می دانند. گاهی برخی ایده های ساده و طنازانه، به راحتی موجب افزایش لایک و بازدید، و درنتیجه افزایش فروش در اینستاگرام می شود.

استفاده از هشتگ برند شما

به کمک مشتریان خود و با تشویق آنها به استفاده از هشتگ برند شما، می توانید بازدید تصاویر خود را افزایش دهید. این موضوع به طور خاص برای کسب و کارهایی که به صورت آنلاین هستند بسیار مفید خواهد بود که منجر به افزایش فروش در اینستاگرام خواهد شد. مشتریان Passion Planner با برنامه ریزی طراحان، خودشان به طور خلاقانه ای کار می کنند.

این شرکت الهام بخش ترین پست ها را به نمایش می گذارد که منجر به خلق یک اجتماع عظیم از طرفدارانش در اینستاگرام می شود. هشتگPassion Planner  به تنهایی نزدیک ۶۰۰۰۰ پست دارد.

هنگامی که شما یک جامعه ثابت از مخاطبان اینستاگرام داشته باشید، پایه فروش شما به تعداد اعضای این اجتماع خواهد بود.

ارائه تخفیف یا هدایا

یکی از موثرترین راه ها برای افزایش فروش در اینستاگرام ارائه هدیه یا تخفیف های متفاوت است. این یک روش مقرون به صرفه برای تبلیغ محصولات و افزایش فروش شماست.

به کمک این روش می توانید افراد بیشتری را با محصولات خود آشنا کنید، چرا که خریداران شما اخبار تخفیف ها و هدایا را با دوستان خود به اشتراک می گذارند و همین امر موجب جذب مخاطبان بیشتر و آگاهی آنها از محصولات شما می شود.

این موضوع میزان فالوور و تعامل شما را افزایش می دهد که موجب نمایش بیشتر محتوای شما و در نتیجه افزایش فروش در اینستاگرام می شود.

فروش غیر مستقیم در اینستاگرام

برای تعدادی از شرکت ها مثل رستوران ها یا خرده فروشان سطح بالا، اینستاگرام به عنوان ابزاری برای توسعه برندشان استفاده می شود. فروش این شرکت ها به طور مستقیم با اینستاگرام مرتبط نیست، اما می تواند از راه های مختلف به طور غیر مستقیم با آن مرتبط شود.

برای مثال اینستاگرام می تواند بستری جهت رزرو نوبت برای رستوران ها باشد. یا شرکت هایی که خدماتی را ارائه می دهند می توانند توضیحاتی درباره چگونگی کمک به مشتری و خدمت رسانی خود به اشتراک بگذارند.

نتیجه گیری

شبکه های اجتماعی دائما در حال پیشرفت هستند و اینستاگرام نیز از این قائده مستثنی نیست. نکاتی که در بالا ذکر کردیم، ایده های خوبی برای افزایش فروش در اینستاگرام در اختیار شما قرار می دهد.

تاکتیک های بسیاری وجود دارد که به افزایش فروش در اینستاگرام کمک می کنند. مهم نیست که محصولات یا خدمات شما چه چیزی باشد.

بهترین شیوه عملکرد انتخاب معیارهای مناسب برای فروش، سپس تنظیم یک پروفایل جذاب و متناسب با محصولات و در نهایت ایجاد محتوای ارزشمند در جهت فروش محصولات است.

اینستاگرام با بیش از 600 میلیون کاربر فعال ماهانه، نتایج خوبی در فروش محصولات برندهای مختلف داشته است. این پلتفرم تصویری، بستری مناسب جهت افزایش اشتیاق مردم به خرید است.

قصد دارید ابتدا کدامیک از مواردی که در این مقاله به آنها اشاره شد را در جهت افزایش فروش در اینستاگرام به کار ببرید؟

فالوور

تهیه و ترجمه: فالوجت

۱ دیدگاه دربارهٔ «افزایش فروش در اینستاگرام با ۳ گام بلند (۲)»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

به دلیل محدودیت های اینستاگرام موقتا امکان کاربر جدید برای ربات اینستاگرام وجود ندارد ، پیشنهاد ما استفاده از بسته های فالور و لایک فوری است . برای مشاهده روی دکمه زیر کلیک کنید :

خرید فالوور فوری

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .