انواع اینفلوئنسر ها در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر

در این مقاله، به بررسی انواع اینفلوئنسرها می ­پردازیم. اگر می خواهید اینفلوئنسر شوید و یا کسب و کاری در اینستاگرام دارید و می خواهید بدانید کدام اینفلوئنسر را برای همکاری با برند تان انتخاب کنید، در ادامه به پاسخ پرسش تان خواهید رسید.

اینفلوئنسر، واژه ای است که با گسترش شبکه های اجتماعی، بسیار مورد استفاده قرار گرفت. این واژه انگلیسی است و در لغت به معنای تاثیر گذار و نافذ است.

با توجه به معنای لغوی واژه اینفلوئنسر، می توان متوجه شد که اینفلوئنسر در شبکه های اجتماعی، کسی است که تعداد زیادی دنبال کننده دارد و روی کاربران آن شبکه اجتماعی تاثیر گذار است. 

معمولا مخاطبان، به حرف آن ها اعتماد می کنند و یا ممکن است براساس گفته یک اینفلوئنسر، تصمیمی بگیرند. در این مقاله، به بررسی انواع اینفلوئنسرها در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر می پردازیم.

اینفلوئنسر ها، بر اساس تعداد مخاطبان شان، به چهار دسته تقسیم می­ شوند.

 • مگا اینفلوئنسر
 • ماکرو اینفلوئنسر
 • میکرو اینفلوئنسر
 • نانو اینفلوئنسر

انواع اینفلوئنسر ها

در ادامه درباره هرکدام از انواع اینفلوئنسر ها به طور جداگانه صحبت خواهیم کرد و تعدادی از اینفلوئنسر ها در دسته های مختلف را به شما معرفی می کنیم.

 

انواع اینفلوئنسرها

 

 

برای مطالعه بیشتر: چگونه اینفلوئنسر شویم

 

مگا اینفلوئنسر کیست |به چه کسی مگا اینفلوئنسر می­گویند ؟

اینفلوئنسر هایی که 1میلیون فالوور (یا بیشتر) دارند، مگا اینفلوئنسر نامیده می­شوند.  این ینفلوئنسر ها معمولا نه فقط در میان دنبال کننده هایشان، بلکه برای دیگران هم شناخته شده اند.

اغلب خواننده ها، بازیگران و یا فوتبالیست ها در این دسته قرار می گیرند. اما افراد زیاد دیگری هم هستند که با تولید محتوای خاص خودشان، به مگا اینفلوئنسر تبدیل شده اند.

همکاری با مگا اینفلوئنسر ها، معمولا گران تمام می شود. اغلب کسب و کارهای بزرگ و معروف با این دسته از اینفلوئنسرها همکاری می کنند.

مزیتی که همکاری با این اینفلوئنسرها دارد، این است که به دلیل مخاطب زیادی که دارند، کسب و کار شما بهتر دیده می شود. علاوه بر آن، به خاطر بالا بودن قیمت همکاری با این اینفلوئنسرها، معمولا تعداد کمی از کسب و کار ها هستند که می توانند با آن ها همکاری کنند.

در نتیجه تبلیغات شما از اعتبار بیشتری برخوردار خواهد بود. چرا که مخاطب می داند که آن شخص اینفلوئنسر، با هر برندی همکاری نمی کند. حتی شما می توانید برای افزایش بازدید لایو خود، از آن ها در ویدیو های لایو تان دعوت کنید و یا با خرید بازدید لایو اینستاگرام، اینگیجمنت صفحه خود را افزایش دهید.

 

پیج شادمهر عقیلی

 

اما اگر می خواهید با یک مگا اینفلوئنسر همکاری کنید، به دو نکته توجه کنید. اول توجه به حوزه کاری آن شخص است. سعی کنید با اینفلوئنسری همکاری کنید که به لحاظ کاری و یا شخصیتی، با کسب و کار شما همخوانی داشته باشد و نکته دوم اینکه وجهه شخص، در میان مخاطبان بسیار مهم است.

شخصی ممکن است تعداد زیادی مخاطب داشته باشد، اما مخاطبان آن شخص کسانی نباشند که جامعه هدف شما را تشکیل می دهند و یا ممکن است شخص اینفلوئنسر، با وجود تعداد زیاد دنبال کننده ای که دارد، وجهه خوبی در میان افراد نداشته باشد و شما با همکاری با آن شخص، به نام برندتان آسیب خواهید زد.

نمونه ای از مگا اینفلوئنسرها، محمدرضا گلزار، بازیگر، نوازنده و خواننده است. او متولد سال 1356 در تهران است. محمدرضا گلزار، فعالیت موسیقی خود را از سال 1377 و فعالیت هنری اش در سینما را از سال 1379 با بازی در فیلم سام و نرگس، ساخته ایرج قادری آغاز کرد. او هم اکنون با بیش از 10 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام، یک مگا اینفلوئنسر به حساب می ­آید.


مگا اینفلوئنسر

ماکرو اینفلوئنسر کیست – به چه کسی ماکرو اینفلوئنسر می گویند ؟

ماکرو اینفلوئنسر به افرادی گفته می شود که بین 100هزار تا 1 میلیون فالوور دارند. این افراد نه تنها تعداد زیادی فالوور دارند، بلکه به دلیل کمتر بودن تعداد فالوورهایشان نسبت به مگا اینفلوئنسرها، تعامل بیشتری می­توانند با مخاطبان شان داشته باشند.

این افراد، برخلاف مگا اینفلوئنسرها، معمولا افرادی هستند که شهرت شان را مدیون اینستاگرام است و بوسیله اینستاگرام شناخته شده اند. ماکرو اینفلوئنسرها معمولا اهمیت بیشتری به تولید محتوا می ­دهند.

همانطور که قبلا گفتیم، اکثر مگا اینفلوئنسرها، افرادی هستند که در خارج از اینستاگرام مشهور اند. مانند فوتبالیست ها، بازیگران یا خواننده ها. این افراد معمولا اهمیت زیادی به تولید محتوا در اینستاگرام نمی دهند و علت زیاد بودن تعداد دنبال کننده هایشان، شهرتی است که به وسیله شغل شان دارند.

اما ماکرو اینفلوئنسرها، اغلب با تولید محتوا در یک زمینه خاص یا تخصصی، در اینستاگرام مشهور شده و دنبال کننده های زیادی جذب کرده اند. همچنین بسیاری از آن ها با خرید کامنت اینستاگرام، توانسته اند تعامل پیج خود را بالا ببرند.

 

پیج ماکرو اینفلوئنسر

 

همکاری با این دسته اینفلوئنسر ها نه تنها ارزان تر از همکاری با یک مگا اینفلوئنسر تمام می­ شود، بلکه به دلیل اهمیتی که اغلب شان به تولید محتوا می­دهند، احتمالا وقت بیشتری هم برای تبلیغ کسب و کار شما اختصاص می­ دهند.

نمونه ای از ماکرو اینفلوئنسر، مکس امینی، کمدین ایرانی آمریکایی است. مکس امینی متولد سال 1360 در اصفهان است. وی تحصیلاتش را در دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس به پایان رساند و در حال حاضر در عرصه استندآپ کمدی و بازیگری فعالیت دارد. او در اکثر اجراهایش با فرهنگ ها و زبان های مختلف به خصوص فرهنگ ایرانی، شوخی می کند.

مکس امینی در حال حاضر با بیش از 400هزار دنبال کننده در اینستاگرام، لقب یک ماکرو اینفلوئنسر را دارد.

برای همکاری با ماکرو اینفلوئنسرها، مانند مگا اینفلوئنسرها، باید حواستان به دو نکته ای که قبلا هم گفتیم باشد. یک مرتبط بودن زمینه کاری اینفلوئنسر با کسب و کار شما و وجه ای که آن اینفلوئنسر در میان مخاطبان دارد. مورد دوم می تواند به کسب و کار شما ضربه بزند و یا به شما اعتبار ببخشد.

ماکرو اینفلوئنسر

میکرو اینفلوئنسر کیست | به چه کسی میکرو اینفلوئنسر می­گویند ؟

میکرو اینفلوئنسرها، کسانی هستند که بین 10هزار تا 100هزار دنبال کننده دارند. میکرو اینفلوئنسر ها به همان نسبتی که دنبال کننده کمتری در مقایسه با ماکرو اینفلوئنسرها و مگا اینفلوئنسر ها دارند، در عوض تعامل بیشتری می توانند با مخاطبان شان داشته باشند به علاوه اینکه تمرکز بیشتری هم روی تولید محتوا دارند.

همکاری با میکرو اینفلوئنسر ها، از لحاظ مالی به صرفه تر است. چرا که با وجود تعداد فالوور قابل قبولی که دارند، مبلغ بسیار کمتری نسبت به دو گروه قبلی برای همکاری دریافت می کنند. بنابراین، اگر کسب و کار شما خیلی بزرگ نیست که بتوانید مبلغ زیادی را برای تبلیغات هزینه کنید و از طرفی می خواهید بیشترین بازدهی را از تبلیغات بگیرید، می توانید با این اینفلوئنسر ها همکاری کنید.

نمونه ای از میکرو اینفلوئنسر را در تصویر زیر مشاهده می­کنید. که بیش از 96هزار فالوور دارد. عکاسان، نویسنده ها و فعالان مدنی زیادی در این دسته قرار می گیرند. در مورد این اینفلوئنسر ها هم مهم است که اولا فعالیت شان با کار شما مرتبط باشد و بدانید که مخاطب هدف تان در صفحه این شخص وجود دارد. ثانیا این شخص فرد معتبری میان دنبال کننده هایش باشد.

میکرو اینفلوئنسر

نانو اینفلوئنسر کیست – به چه کسی نانو اینفلوئنسر می گویند؟

نانو اینفلوئنسرها، افرادی هستند که کمتر از 10هزار دنبال کننده دارند. این افراد معمولا فقط در شهر محل زندگی شان شناخته شده و تاثیر گذارند.

حتی ممکن است تعدادی از دوستان شما، در این دسته قرار بگیرند. مزیتی که نانو اینفلوئنسر ها دارند این است که صمیمیت بیشتری نسبت به اینفلوئنسر های دیگر با مخاطبان شان دارند. به دلیل نزدیکی که مخاطبان با این دسته اینفلوئنسر ها دارند، احتمالا اعتماد کردن به آن ها راحت تر است چرا که این افراد با اکثر دنبال کنندگان خود تعامل دارند.

اگر شما به تازگی صفحه ای را در اینستاگرام ایجاد کرده اید و می خواهید دنبال کنندگان صفحه تان را افزایش دهید، می توانید از این اینفلوئنسر ها کمک بگیرید.

حتی می توانید با تعدادی از آن ها (به جای فقط یک نفر) همکاری کنید. همکاری با این افراد، برای شما به صرفه تر و برای ابتدای کارتان، بهتر است. شما هم اگر قصد دارید به یک نانو اینفلوئنسر تبدیل شوید می توانید با خرید فالوور فیک کار تان را شروع کنید.

 

نانو اینفلوئنسر کیست

 

اما به این نکته توجه کنید. اگر قصد دارید که برای کسب و کار و یا حتی پیج شخصی تان با یک نانو اینفلوئنسر همکاری کنید، قبل از هرچیز، از چند نکته مطمئن شوید.

شما باید لایک ها و کامنت های این افراد را بررسی کنید و تعامل شان با مخاطب را چند روزی زیر نظر بگیرید. خیلی وقت ها، برخی از صفحات اینستاگرامی، چندهزار فالوور دارند اما نمی توانند هیچ گونه تاثیری روی مخاطب داشته باشند.

گاهی اوقات هم پیش می آید که یک نانو اینفلوئنسر پیشنهاد همکاری شما را قبول می کند و برای شما تبلیغ می کند، اما به جای فالوورهای واقعی، فالوور فیک نصیب تان می شود. در نتیجه قبل از دادن تبلیغ به نانو اینفلوئنسر ها، این موارد را با او بررسی کنید.

در تصویر زیر، نمونه ای از یک نانو اینفلوئنسر را با بیش از 5هزار دنبال کننده مشاهده می کنید. حتی ممکن است خود شما یک نانو اینفلوئنسر باشید. اگر یک کسب و کار محلی دارید، نانو اینفلوئنسرها بهترین گزینه برای معرفی شما هستند.

نانو اینفلوئنسر

اگر می­خواهید برای تبلیغ کسب و کارتان، با اینفلوئنسرها همکاری کنید. از مدتی قبل بودجه تان، میزان بازدهی که می­خواهید و اینفلوئنسری که برای همکاری با شما مناسب را به دقت بررسی کنید تا هم بودجه شما هدر نرود و هم بتوانید بیشترین استفاده را از این همکاری ببرید.

اگر می خواهید هر چه زودتر به یک اینفلوئنسر تبدیل شوید از صفحه خرید فالوور ما دیدن فرمایید.

اگر دوست دارید بدانید پردرآمد ترین اینفلوئنسرها چه کسانی هستند، مقالات دیگر سایت را مطالعه کنید. همچنین اگر درباره موضوعی که مطرح کردیم سوالی داشتید، آن را در قسمت نظرات بنویسید. در صورتی که این مطلب برای شما مفید بوده، می توانید آن را برای دوستان دیگری که قصد همکاری با اینفلوئنسرها را دارند، ارسال کنید.

 

سوالات متداول

 • انواع اینفلوئنسر ها کدامند؟
  اینفلوئنسر ها، بر اساس تعداد مخاطبان شان، به چهار دسته تقسیم می­شوند. مگا اینفلوئنسر – ماکرو اینفلوئنسر – میکرو اینفلوئنسر – نانو اینفلوئنسر

 

 • نانو اینفلوئنسر کیست – به چه کسی نانو اینفلوئنسر می گویند؟
  نانو اینفلوئنسرها، افرادی هستند که کمتر از 10هزار دنبال کننده دارند. این افراد معمولا فقط در شهر محل زندگی شان شناخته شده و تاثیر گذارند.

 

 • میکرو اینفلوئنسر کیست – به چه کسی میکرو اینفلوئنسر می­گویند؟
  میکرو اینفلوئنسرها، کسانی هستند که بین 10هزار تا 100هزار دنبال کننده دارند. دنبال کننده کمتری در مقایسه با ماکرو اینفلوئنسرها و مگا اینفلوئنسر ها دارند، در عوض تعامل بیشتری می توانند با مخاطبان شان داشته باشند.

 

 • ماکرو اینفلوئنسر کیست – به چه کسی ماکرو اینفلوئنسر می گویند؟
  ماکرو اینفلوئنسر به افرادی گفته می شود که بین 100هزار تا 1 میلیون فالوور دارند. 

 

 • مگا اینفلوئنسر کیست – به چه کسی مگا اینفلوئنسر می­گویند؟
  اینفلوئنسر هایی که 1میلیون فالوور (یا بیشتر) دارند، مگا اینفلوئنسر نامیده می­ شوند. این ینفلوئنسر ها معمولا نه فقط در میان دنبال کننده هایشان، بلکه برای دیگران هم شناخته شده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .