k1 و m1 در اینستاگرام به چه معناست؟

 

ساخت ربات اینستاگرام

بعضی مواقع ،بخصوص در پیج اینستاگرام افراد مشهور مانند بازیگران،در قسمت فالوور،شما با حروفی مثل k یا m مواجه می شوید. حال میخواهیم بدانیم چیست.
شاید سوال خیلی از افراد تا کنون این باشد که مگر در فیزیک دبیرستان نمیخواندیم حرف k مخفف کلمه kilo به معنای هزار است؟! خب پس چرا وقتی ما ۱۵۰۰ فالوور اینستاگرام داریم ، اینستاگرام برای نمایش تعداد فالوور از k استفاده نمی کند؟؟
و مثلا چرا نمی نویسه k1.5؟ این سوال کاملا درست است! یعنی حق کاملا با شماست! دقیقا k مخفف کلمه کیلو و به معنای ۱۰۰۰ است و M مخفف کلمه millon و به معنای یک میلیون است .ولی اینستاگرام ۱۰۰۰ عدد را با ۱k و ۱۵۰۰ عدد را نیز با ۱٫۵k نمایش نمی دهد . بلکه اینستاگرام تنها برای تعداد فالوور از ۱۰۰۰۰ به بالا از k استفاده می کند .
به این صورت که برای ۱۰۰۰۰ فالوور از عبارت ۱۰k استفاده میکند و نه عبارت ۱k که خب کار درستی هم هست.علت استفاده اینستاگرام از عبارت های کوتاه کننده (پیشوندهای واحدها) برای کم کردن تعداد اعداد نمایش داده شده است .ولی خب مثلا ۴۳۶۸عدد فالوور در فیلد اینستاگرام جا می شود پس صلاح ندیده است که از عبارت k برای نمایش تعداد فالوور استفاده کند و چون تعداد صفر های ۱۰۰۰۰ بیشتر است ترجیح داده است که عبارت را بر ۱۰۰۰ تقسیم کند و با دقت یک رقم اعشار در جلوی عبارت تعداد فالوور آن پیج نمایش دهد.
به عنوان مثال اگر شما ۲۲۸۴۶ فالوور داشته باشید ، در بالای صفحه اینستاگرام شما عبارت ۲۲٫۸k نمایش داده می شود.

 

چگونه تعداد فالوور های صفحه ای از اینستاگرام  که در آن از M یا K استفاده شده است را بفهمیم؟

اول از همه این را بدانید که پیجی که در آن از این دو حرف M و K استفاده شده باشد، قطعا بیشتر از یک میلیون فالوور دارد. به طور مثال برای ۲۴۰۰۰۰۰ از عبارت ۲٫۴m و برای ۲۴۹۹۹۹۹ نیز از ۲٫۴m استفاده می شود. این به معنای این است که تفاوت فالوورهای این دو پیج حدود صدهزار نفر است. جالب است بدانید که در مورد پیجی که بیشتز از حدود ۱۰K فالوور دارد هم مشکلی مشابه این مشکل وجود دارد. پس در مواقعی که ادمین نیاز دارد تعداد دقیق فالوورها را بداند چه باید بکند؟ در چنین مواقعی می توان از چند روش استفاده کرد اما بهترین این روش هت استفاده از اینستاگرام در سیستم کامپیوتری است. به این ترتیب که شما پیج مورد نظر را در مرورگر وب خود باز می کنید. برای این کار باید عبارت:https://Instagram.com/username را در مرورگر خود تایپ کنید و به جای username ای دی موردنظر را قرار دهید. زمانی که پیج مورد نظر بالا آمد شما می توانید با نگه داشتن موس بر روی تعداد فالوورها، عدد مربوط به آن را به طور دقیق مشاهده کنید.

مطالب مرتبط:

افزایش فالوور هدفمند از شهر و محله شما رتبه ۱ ربات های افزایش فالوور هدفمند با فالوجت تبدیل به محوب ترین برند در بازار شوید با فالوجت فروشتان را از طریق اینستاگرام افزایش دهید در ۴ دقیقه برای هر پست تان ۱۰ هزار لایک بگیرید خرید فالوور فِیک

از فالوور فیک خسته شده اید ؟ به دنبال افزایش فالوورهای واقعی و هدفمند هستید ؟ کلیک کنید

Leave a comment

Sign in to post your comment or sign-up if you don't have any account.

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .