۲۷ قابلیت آپدیت جدید اینستاگرام (2023) که باید بدانید

دانستن تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام، شما را چند پله از رقبایتان جلو می اندازد. استفاده از این قابلیت ها به شما کمک می کند تا تولید محتوای جذاب تری برای افزایش درآمد خود در اینستاگرام داشته باشید. پس برای اطلاع از این قابلیت ها، با ما همراه باشید.

اگر ادمین یک پیج در اینستاگرام هستید اطلاع از آخرین آپدیت اینستاگرام اهمیت زیادی دارد. به کار بردن ویژگی های جدید اینستاگرام و آپدیت بودن شما می تواند نقش مهمی در جذابیت پیج تان و افزایش فالوور داشته باشد. در ادامه قابلیت های جدید آپدیت اخیر اینستاگرام را به شما معرفی می کنیم.

شما با استفاده از بسته های افزایشی می توانید بدون اینکه از آپدیت های اینستاگرام ترسی داشته باشید، به راحتی فالوورهای خود را بالاتر ببرید.

۱۰۰
فالوور 100% ایرانی
تومان ۵۵،۰۰۰
 • ۳۰ فالوور بیشتر (هدیه جبران ریزش احتمالی)
 • زمان تقریبی : ۲ ساعت
۲۰۰
فالوور 100% ایرانی
تومان ۱۰۹،۰۰۰
 • ۵۰ فالوور بیشتر (هدیه جبران ریزش احتمالی)
 • زمان تقریبی : ۴ ساعت

۱- حالت DARK یا تاریک در اینستاگرام

این قابلیت به شما امکان می دهد تم و رنگ صفحه اینستاگرام خود را به رنگ سیاه (به جای سفید) درآورید. حالت دارک، علاوه بر تنوعی که به اینستاگرام شما می دهد، می تواند برای مواقعی که نور محیط کم است، مفید باشد.

نحوه فعال / غیرفعال کردن حالت تاریک

 • فعال سازی در تلفن های iphone: به تنظیمات تلفن خود بروید، گزینه Display and Brightness و سپس Toggle the Dark را انتخاب کنید.
 • فعال سازی در تلفن هایAndroid : به تنظیمات اینستاگرام خود بروید، گزینه Theme را انتخاب کنید، Dark Theme را روشن کنید.

دارک مود اینستاگرام

۲- ایمیل چک اینستاگرام

آیا تا به حال ایمیلی از اینستاگرام دریافت کرده اید؟ این ایمیل ممکن است نشان دهنده تایید اعتبار شما باشد. یا این که برای تغییر گذرواژه تان برای شما ارسال شده باشد. یا حتی در بعضی موارد حاوی لینکی بود که با کلیک روی آن حساب کاربری تان حذف می شد.

ممکن است بسیاری از کاربران به این ایمیل ها اعتماد کرده باشند و صرفا به دلیل کلیک روی آن متوجه شده اند که حساب شان هک شده است. این یک روش کلاهبرداری سنتی، به نام “فیشینگ” است. ایمیل توسط اشخاص ناشناس ارسال شده است که قصد دارند شما را فریب دهند تا نام کاربری و رمز عبورتان را در محیطی شبیه اینستاگرام وارد کنید.  

پس از آن سریعا می توانند وارد حساب کاربری شما شوند و آن را به دست بگیرند! با همین روش ساده، شما هک می شوید. پس از مشکلات متعدد در این زمینه، اینستاگرام تصمیم گرفت چاره ای برای این مشکل پیدا کند. راه حلی که به کاربران کمک می کند بتوانند تشخیص بدهند آیا این ایمیل واقعا از طرف اینستاگرام است یا نه.

این ویژگی جدید اینستاگرام این امکان را به شما می دهد که ایمیل هایی که طی 14 روز گذشته توسط اینستاگرام برای شما ارسال شده است را بتوانید ببینید. بنابراین به راحتی می توانید از صحت ایمیل دریافتی، اطمینان حاصل کنید.

 

ایمیل های اینستاگرام

۳- فعال سازی چک ایمیل اینستاگرام

به پروفایل اینستاگرام خود و سپس به قسمت تنظیمات بروید. امنیت ( security ) و در آخر “ایمیل از اینستاگرام- Emails From Instagram” را انتخاب کنید. در اینجا می توانید لیست ایمیل هایی که طی 14 روز گذشته برای شما ارسال شده است را ببینید.

البته راه های دیگری نیز برای تشخیص ایمیل های جعلی وجود دارد. به ادرس ایمیل فرستنده نگاهی بیندازید. اگر به چیزی به غیر از Instagram.com ختم شود احتمالا اسپم و جعلی است. همین طور به یاد داشته باشید که اینستاگرام برای تایید یا لغو حساب تان با ایمیل شما، ارتباط برقرار نخواهد کرد.

ایمیل هایی با این محتواها را در بدترین حالت در نظر بگیرید و همیشه با استفاده از خود برنامه، از صحت این ایمیل ها آگاه شوید.

 

ویژگی آپدیت جدید اینستاگرام

 

۴- محدود کردن فعالیت برخی کاربران در اکانت خود

اینستاگرام ویژگی نسبتا جدیدی را به نام ” محدود کردن – restrict ” معرفی کرده است که به کاربران اجازه می دهد تعاملات یک کاربر دیگر را، که نسبت به او احساس خوبی ندارند، محدود کنند.

رستریکت کردن با بلاک کاربر دیگر، متفاوت است . وقتی یک نفر را بلاک می کنید شخص ممکن است متوجه شود که بلاک شده است. اما در حالت رستریکت، شخص متوجه این قضیه نمی شود. ممکن است حتی روی پست های شما هم کامنت بگذارند اما فقط خودشان و شما می توانید این کامنت را ببینید نه هیچ کس دیگر.

اگر شخصی را ریستریکت کردید، کامنت های او به محل restricted comment منتقل می شود که شما اگر مایل باشید می توانید کامنت ها را انتشار دهید. 

چگونه از ویژگی restrict در آپدیت جدید استفاده کنم؟

اگر کاربر مورد نظرتان، از قبل برای شما کامنت و نظری گذاشته است می توانید روی کامنت او ضربه بزنید تا انتخاب شود. در این صورت بر روی علامت! که در بالای صفحه ظاهر می شود ضربه بزنید و از منوی باز شده گزینه restrict را انتخاب کنید.

روش دیگری که برای این کار وجود دارد استفاده از تنظیمات پروفایل است. به پروفایل خود بروید. در قسمت تنظیمات گزینه حریم خصوص یا privacy را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه restricted account می توانید هر چند نفر را که تمایل داشته باشید به این لیست اضافه کنید، بدون آن که آن ها متوجه شوند.

 

رستریکت کردن در اینستاگرام

۵- پیگیری هشتگ ها

اینستاگرام به تازگی توانایی ردیابی و ارزیابی ایمپرشن هشتگ های شخصی تان را فراهم کرده است. قبلا ارزیابی میزان تاثیرگذاری و ایمپرشن هشتگ ها به راحتی انجام نمی شد. بروزرسانی جدید اینستاگرام باعث می شود تا متوجه شویم کدام هشتگ برای ما موثر بوده و منجر به افزایش فالوور واقعی یا فروش بهتر در اینستاگرام شده است. یا اینکه کدام یک مناسب نیست و نباید استفاده شوند. اگر به دنبال برنامه خرید فالوور اینستاگرام هستید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

بیشتر بخوانید: هشتگ در اینستاگرام

چگونه از ایمپرشن هشتگ ها استفاده کنید؟

به یکی از پست هایی که در آن هشتگ زده اید بروید. روی دکمه “view insights” بزنید و اسکرول کنید تا به قسمت ایمپرشن برسید. اگر به قسمت پایین آن بروید ” impressions from hashtags” را خواهید دید. در این جا شما به طور دقیق هشتگ ها  و ایمپرشن آن ها را مشاهده می کنید.

آیا هیچ ایمپرشنی از هشتگ های خود نمی بینید؟ ممکن است از هشتگ های مناسبی استفاده نکرده باشید! برای آگاهی از بهترین و پربازدیدترین هشتگ های فارسی اینستاگرام، لیست هشتگ های آماده فارسی را مطالعه کنید.

ایمپرشن در آپدیت جدید اینستاگرام

۶- حذف فالوور فیک در آپدیت جدید اینستاگرام

بسیاری از پیج ها برای افزایش فالوور های خود، به استفاده از ربات های فالوور بگیر روی می آورند. این ربات ها تعداد زیادی فالوور فیک به پیج شما اضافه می کنند که در طولانی مدت می تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای شما شود.

یکی از این مشکلات این است که فالوور هایی که ربات به پیج شما اضافه می کند، مطابق با الگوریتم های اینستاگرام نیستند. یعنی عکس پروفایل ندارند، نام کاربری معنی دار ندارند، بیو ندارند، در پیج خود فعالیت نمی کنند و پست و استوری به اشتراک نمی گذارند. اینستاگرام ممکن است این اکانت ها را حذف کند.

یا اگر اینستاگرام آن ها را حذف نکند، افراد جدیدی که به پیج شما سر می زنند، با دیدن فالوور هایتان، اعتماد شان را به شما از دست می دهند. بنابراین ممکن است شما به فکر بیفتید که قبل از این اتفاق، خودتان اقدام به حذف این فالوور ها کنید.

حذف فالوور فیک در آپدیت جدید اینستاگرام

به لیست فالوورهای خود بروید و حسابی را که معتقدید فیک است انتخاب کنید. (این مساله را براساس تصویر پروفایل، نام کاربری یا محتوای موجود در پروفایل آن ها می توانید تشخیص دهید). پس از اینکه یک نفر را انتخاب کردید، روی سه نقطه در سمت راست دکمه فالور کردن، کلیک کنید و “حذف – remove ” را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که انجام این کار تعداد فالوورهای شما را پایین می آورد اما میزان تعامل شما را بالا می برد.( روش حذف فالوورهای فیک)

 

حذف فالوورهای فیک در آپدیت جدید اینستاگرام

اما راه حلی دیگری هم برای این مسئله وجود دارد و آن این است که به جای استفاده از ریات، برای افزایش فالوور های خود اقدام به خرید فالوور از سایت های معتبر کنید. همچنین، بهتر است در کنار آن از خرید کامنت، لایک و… هم استفاده کنید تا بازدید و اینگیجمنت پیج تان طبیعی باشد. 

۷- شمارش معکوس در استوری برای آپدیت جدید اینستاگرام

با استفاده از این قابلیت در استوری های اینستاگرام خود می توانید یک استیکر شمارش معکوس اضافه کنید. استفاده از برچسب شمارش معکوس را می توانید در موارد زیر انجام دهید:

 • اعلام رویداد / تبلیغ / افتتاحیه
 • یادآوری فالوورهای خود برای ثبت نام در یک وبینار
 • اعلام زمان انتشار پست جدید

فالوورهای شما می توانند با ضربه زدن بر روی شمارش معکوس، آن را برای خود فعال کنند. با این کار زمانی که شمارش معکوس تمام شد یک اعلان یادآوری در بخش نوتیفیکیشن های خود دریافت می کنند.

آموزش استفاده از شمارش معکوس در آپدیت جدید اینستاگرام

یک استوری جدید در اینستاگرام ایجاد کنید. بر روی آیکون استیکر ضربه بزنید و آیکون مربوط به شمارش معکوس (Count Down) را انتخاب کنید. می توانید یک عنوان برای آن انتخاب کنید. سپس تاریخ و زمان شمارس معکوس را تنطیم کنید. با ضربه زدن بر روی رنگ ها می توانید رنگ آن را شخصی سازی و تنظیم کنید.

 

شمارش معکوس در آپدیت اینستاگرام

۸- پست گذاشتن در حساب های چندگانه

آیا تا کنون برای شما پیش آمده است که زمان بسیاری برای ویرایش یک عکس، نوشتن عنوان و هشتگ گذاری صرف کرده اید. و بعد متوجه شوید در حساب کاربری دیگرتان هستید؟ اینستاگرام این مشکل را در آپدیت جدید خود رفع نموده است.

دیگر مهم نیست در کدام حساب کاربری تان آنلاین هستید! زیرا به راحتی می توانید پستی را که می خواهید منتشر کنید در حساب کاربری هایتان جا به جا کنید.

با استفاده از این ویژگی می توانید یک پست را به طور هم زمان در چند اکانت منتشر کنید. این ویژگی برای کسانی که چندین پیج برای کسب و کار خود دارند واقعا اتفاق خوبی است. بدون اتلاف زمان و انرژی بیشتر، می توانند یک پست را در چندین پیج منتشر کنند.

آموزش پست گذاشتن در حساب های کاربری چندگانه

یک پست را در اینستاگرام ایجاد کنید. پس از رسیدن به صفحه جزییات قسمتی را تحت عنوان “ post to other accounts” خواهید دید. در این جا شما می توانید حساب های کاربری که می خواهید پست تان را در آن ها منتشر کنید، انتخاب کنید.

پست گذاشتن در حساب های کاربری چندگانه

۹- متن جایگزین (Alt) در آپدیت جدید اینستاگرام

ویژگی جدید متن جایگزین اینستاگرام این امکان را برای کاربرانی با اختلالات بینایی فراهم می آورد که از پلتفرم اینستاگرام لذت ببرند. وقتی متن جایگزین برای تصاویر شما فعال شود، هر کسی که از صفحه خوان ” screen reader” استفاده می کند می تواند توضیحات شما را با جزئیات بشنود.

شما می توانید این متن جایگزین را سفارشی سازی کنید و خودتان بنویسید. یا این که به صورت خودکار، این کار توسط اینستاگرام برای شما انجام شود. پیشنهاد می شود متن جایگزین تصویرهایتان را خود بنویسید تا دقیق ترین توضیحات را داشته باشد. زیرا هر چه قدر هم که پیشرفت الگوریتم های اینستاگرام شگفت انگیز باشد باز هم همیشه دقیق و با جزئیات کامل نیست.

اگر در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو “سئو-SEO”  تحقیق کرده باشید می دانید متنی که در وب سایت خود استفاده می کند در رتبه بندی شما ، هنگام جست وجوی کلمات کلیدی بسیار موثر است.  

بیشتر بخوانید: تکنیک های بی نظیر برای سئو اینستاگرام

افزودن آلت به تصاویر اینستاگرام

اگرچه اینستاگرام گفته است که متن جایگزین آن ها مثل گوگل عمل نمی کند اما به شما پیشنهاد می شود از این ویژگی در عکس های خود استفاده کنید. بگذارید یک مثال برای شما بزنم.

فرض کنید عکسی منتشر می کنید و در توضیحات متن جایگزین آن می نویسید: “کاشتن گل” . همین کافی ست که در جست و جوی هشتگ های #کاشتن_گل ، شما نیز حضور داشته باشید. بدون این که از این هشتگ استفاده کرده باشید.

چگونگی استفاده از ویژگی متن جایگزین – Alt در آپدیت جدید اینستاگرام

هنگام پست کردن عکس جدید ، “تنظیمات پیشرفته – advanced setting” را انتخاب کنید و سپس در زیر قسمت “دسترسی – accessibility” گزینه ای برای افزودن متن جایگزین(Alt) مشاهده خواهید کرد.

اگر می خواهید برای عکسی که قبلاً در پیج شما پست شده است متن جایگزین اضافه کنید، به پروفایل خود بروید و پست مورد نظر را باز کنید. روی 3 نقطه (…) کلیک کنید. سپس روی “ویرایش” ضربه بزنید و دکمه “اضافه کردن متن جایگزین” که در پایین سمت راست عکس است را لمس کنید.

 

متن جایگزین در آپدیت جدید اینستاگرام

۱۰- ویژگی دوستان نزدیک (Close Friends)

با استفاده از Close Friends، شما این امکان را دارید که لیستی از فالوور هایتان را تهیه کنید تا برخی از استوری ها فقط برای آن ها نمایش داده شوند. به عنوان مثال ممکن است بخواهید یک تصویر خصوصی به اشتراک بگذارید که فقط خانواده یا دوستان نزدیک تان آن را ببینند در این زمان می توانید از قابلیت کلوز فرندز استفاده کنید.

همچنین ممکن است شما یک پیج کاری با چند ادمین یا تولید کننده محتوا داشته باشید. می توانید پیج شخصی ادمین ها را در لیست کلوز فرندز قرار دهید و برخی هماهنگی ها را در استوری برایشان منتشر کنید.

روش فعال سازی Close Friends 

به پروفایل خود بروید و سه خط بالا و سمت راست صفحه را لمس کنید. اکنون گزینه “دوستان نزدیک یا Close Friends” را انتخاب کنید. حالا می توانید افرادی که دوست دارید به راحتی به این لیست اضافه کنید.

سپس به دوربین استوری اینستاگرام خود بروید و محتوای مورد نظرتان را ایجاد کنید. وقتی آماده اشتراک گذاری شد، روی نماد ” Close Friends ” در پایین سمت راست ضربه بزنید تا مطمئن شوید استوری شما فقط به سمت آن افراد می رود!

توجه: شما می توانید هر زمان که لازم بود تغییراتی در لیست خود ایجاد کنید. مطمئن باشید که سایر فالوورها (داخل یا خارج از گروه close friends) قادر به دیدن این لیست نخواهند بود.

کلوز فرند آپدیت اینستاگرام

11- قابلیت بلاک کردن تمام اکانت های یک کاربر

در گذشته ممکن بود شما شخصی را به دلیل ایجاد مزاحمت یا ارسال پیام های توهین آمیز بلاک کنید. اما بسیاری از اوقات پیش می آمد که آن شخص با یک اکانت دیگر بازمی گشت و برای شما ایجاد مزاحمت می کرد.

اینستاگرام برای جلوگیری از این اتفاق، قابلیت جدیدی را معرفی کرده است که در آن شما می توانید یک شخص و تمام اکانت هایی که آن شخص می سازد را بلاک کنید. یعنی حتی اگر این فرد اکانت جدیدی ایجاد کرد، باز هم نمی تواند برای شما پیام دهد یا به پیج شما دسترسی داشته باشد.

بلاک آنبلاک کردن

برای این کار به پروفایل فردی که می خواهید او را بلاک کنید بروید و سه نقطه بالا و سمت راست صفحه را لمس کنید و سپس گزینه بلاک را بزنید. در این مرحله اینستاگرام از شما می پرسد که آیا تمایل دارید فقط این اکانت را بلاک کنید یا اکانت های دیگری هم که توسط این شخص ایجاد می شود را بلاک می کنید؟ شما گزینه مورد نظر خود را فعال کرده و سپس دکمه آبی رنگ Block در پایین صفحه را لمس می کنید تا اکانت مورد نظر بلاک شود. (نحوه بلاک کردن تمام اکانت های کاربری یک فرد)

بلاک کردن در اینستاگرام

۱۲- اشتراک گذاری پست ها در استوری

این ویژگی قطعاً یکی از مواردی است که طرفداران زیادی دارد . در آپدیت های جدید اینستاگرام می توانید هر پستی را که دوست داشته باشید (چه متعلق به خودتان باشد و چه نباشد) در استوری اینستاگرام خود بازنشر کنید.

در این قابلیت نه تنها خود عکس در استوری شما به نمایش در می آید بلکه روی تصویر، یک لینک قابل کلیک ایجاد می شود که با ضربه زدن بر روی آن، فالوورهایتان می توانند مستقیما از استوری شما به پست موردنظرتان برود. این ویژگی، یک راه بسیار عالی و کاربردی برای افزایش تعامل است.

چگونگی اشتراک گذاری پست دیگران در استوری

به پستی که می خواهید به اشتراک بگذارید بروید، روی نماد فلش در زیر تصویر ضربه بزنید و “add post to your story” را انتخاب کنید. با این کار ، دوربین استوری شما باز خواهد شد.

می توانید استوری خود را ویرایش کنید؛ متن ، GIF ها ، مکان ها یا هر محتوای دیگری را که به طور معمول اضافه می کنید، درج کنید. سپس به سادگی آن را در استوری خود به اشتراک بگذارید. حالا همه فالوور ها به راحتی می توانند با کلیک روی آن، به پست مورد نظر شما بوند.

 

استراک پست در استوری اینستاگرام

۱۳- امکان بررسی میزان فعالیت تان در آپدیت جدید اینستاگرام

علی رغم سیاست های کلی اینستاگرام برای اینکه وقت بیشتری را در آن سپری کنید، یک ویژگی جدید در آپدیت جدید خود ارائه داده است که شما بتوانید زمان خود را مدیریت کنید.

گزینه your activity به شما امکان می دهد تا بدانید در روز چقدر در اینستاگرام وقت می گذرانید. اگر چه ممکن است دیدن این مدت زمان برای خیلی از کاربران وحشت انگیز باشد اما یک راه عالی برای خودکنترل گری تان است. شما می توانید در تنظیمات جدید اینستاگرام یک سقف برای حداکثر استفاده خود از اینستاگرام تعیین کنید.

زمانی که مدت زمان فعالیت شما به این مقدار رسید اینستاگرام به شما شما هشدار می دهد. با این ویژگی جدید اینستاگرام به راحتی می توانید حضور و فعالیت خود را کنترل کنید. علاوه بر این با استفاده از تنظیمات نوتیفیکیشن اینستاگرام می توانید اعلان های آن را محدود کنید تا وقتی کسی پست تان را لایک می کند وسوسه نشوید.

چگونه میزان فعالیت خود را در اینستاگرام کنترل کنیم

به پروفایل خود بروید، روی سه خط در بالا سمت راست ضربه بزنید و “فعالیت خود- your activity” را انتخاب کنید. این امکان در ابتدا تنها برای پیج های بیزینس فعال بود اما در حال حاضر اکانت های شخصی هم امکان استفاده از آن را دارند.

کنترل فعالیت در آپدیت اینستاگرام

۱۴- قابلیت گذاشتن چند عکس و فیلم همزمان در استوری

این هم یکی دیگر از ویژگی هایی است که همه منتظر آن بودیم! اکنون می توانید گذاشتن همزمان چندین عکس و فیلم در استوری خود را به راحتی انجام دهید. پیش از این باید یک تصویر را انتخاب می کردید، تمام تنظیمات ویژه خود را اضافه می نمودید، سپس آن را به اشتراک می گذاشتید.

شما مجبور بودید تمام مراحل بالا را برای استوری های بعدی خود تکرار کنید. حالا تصور کنید می خواهید 10 عکس را با این روش استوری کنید!!

در آپدیت جدید اینستاگرام می توانید به صورت گروهی تا 10 عکس را انتخاب کنید، تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید و در استوری خود منتشر کنید. سپس به دوربین خود برگردید. آلبوم عکس خود را باز کنید. تصویر دیگری را انتخاب کنید و تکرار کنید.

 

گذاشتن همزمان چندین عکس در آپدیت اینستاگرام

 

۱۵- فیلتر کردن دایرکت های اینستاگرام در آپدیت جدید

در بروز رسانی جدید اینستاگرام می توانید پیام های خود را فیلتر و دسته بندی کنید. این ویژگی که فعلا تنها در پیج های بیزینس فعال است به شما امکان مدیریت بهتر پیام هایتان را می دهد.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل ریپلای اینستاگرام (کوییک ریپلای- کامنت – استوری)

استفاده از فیلترهای دایرکت

به قسمت دایرکت های خود بروید. در سمت راست علامت جستجو، علامت تنظیمات را مشاهده خواهید کرد. با زدن این دکمه می توانید به پیام های خوانده نشده، ورودی و نشان دار به راحتی دسترسی پیدا کنید.

فیلتر کردن پیام های دایرکت

۱۶- قابلیت نشان نام: Name Tag در آپدیت جدید اینستاگرام

کدهای QR را به خاطر دارید؟ اینستاگرام در آپدیت جدید خود تصمیم دارد آن را مورد توجه قرار دهد. این ویژگی که با عنوان “ Name Tag” شناخته می شود به شما امکان می دهد که مشابه کدهای QR، یک تصویر با قابلیت اسکن، برای حساب خود ایجاد کنید. نشان نام خود را می توانید با دیگران به اشتراک بگذارید و به جای کارت ویزیت و یا دادن آی دی در شبکه های اجتماعی از آن استفاده کنید.

چگونه Name Tag را در اینستاگرام فعال کنیم

به پروفایل خود بروید. روی سه خط در بالا سمت راست کلیک کنید و “Name Tag” را انتخاب کنید. از اینجا می توانید نیم تگ خود را ایجاد و در تلفن خود بارگیری کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید از این صفحه برای اسکن نیم تگ دیگران استفاده کنید. 

 

فعال کردن نیم تگ آپدیت اینستاگرام

 

۱۷- امکان ایجاد درخواست راستی آزمایی (Verification)

همان طور که می دانید تیک آبی یک نشان برای تایید واقعی و اصلی بودن یک پیج اینستاگرام است. این تیک که در کنار پروفایل های افراد مشهور دیده می شود، تایید کننده اصلی بودن پروفایل های آنان است.

در گذشته هیچ راهی وجود نداشت که یک فرد عادی بتواند در همان وضعیت درخواست تایید اعتبار برای تیک آبی اینستاگرام بدهد. اما در نسخه جدید اینستاگرام این امکان برای افراد عادی هم مهیا شده است. اگر معیارهای اینستاگرام را راعایت کنید شما هم می توانید در فید خود یک تیک آبی داشته باشید.

۱۸- اطلاعات “درباره این حساب- about this account”

با توجه به مشکلات و سو استفاده هایی که بعضی از کاربران از اینستاگرام انجام می دهند، در آپدیت جدید اینستاگرام شاهد گزینه ای هستیم که شفافیت پیج های بیزینس را مشخص می کند.

شاید برای شما سوال شده که چگونه یک حساب کاربری اینقدر سریع رشد کرده است؟ یا اینکه در فید خود پیجی را مشاهده کنید که مطمئن باشید قبلا آن را فالو نکرده اید. چه اتفاقی افتاده است؟

اعتبار پیج های اینستاگرام

در مواردی مشابه بالا، این احتمال می تواند وجود داشته باشد که این پیج از شخص دیگری خریداری شده است و محتوای جدیدی به آن اضافه کرده اند.

در آپدیت جدید اینستاگرام، گزینه ی “About this account” به کاربران اجازه می دهد که سابقه پیج های اینستاگرام را بررسی کنند. این ویژگی به شما امکان می دهد داده های زیر را در مورد هر نمایه تجاری (پروفایل بیزینس) در Instagram مشاهده کنید:

 • تاریخ پیوستن به اینستاگرام
 • کشور
 • تبلیغات فعال
 • نام کاربری قبلی
 • فالوورهای مشترک

نحوه استفاده از قابلیت about this account در بروزرسانی جدید اینستاگرام

به پروفایل کسی که دوست دارید این اطلاعات را راجع به او بدانید بروید. دقت کنید پیج مورد نظر حتما بیزینس باشد. روی سه نقطه در سمت راست بالا کلیک کنید. گزینه about this account را انتخاب کنید. در این جا تمام جزئیات مربوط به حساب کاربری او را می توانید مشاهده کنید. به بخش نام کاربری قبلی دقت ویژه ای داشته باشید. زیرا جایی است که می توانید متوجه شوید آیا این پیج خریداری شده است یا نه.

 

بروزرسانی جدید اینستاگرام

۱۹- راه اندازی فروشگاه اینستاگرام با قابلیت خرید مستقیم

این ویژگی جدید بازی را برای همه مشاغل الکترونیک تغییر می دهد. ممکن است شما هم در اینستاگرام پست هایی را مشاهده کرده باشید که با ضربه زدن روی آن قیمت یک محصول را نشان می دهد.

در واقع شما با کلیک روی پست می توانید به سمت صفحه خرید مربوط به آن کالا هدایت شوید و خرید آن را به سادگی انجام دهید. شما نیز می توانید از این ویژگی برای حساب های خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری ساخت فروشگاه در اینستاگرام

این ویژگی مختص افرادی است که محصولات فیزیکی می فروشند. اما برخلاف ویژگی بالا کشیدن (swipe up) یا گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام به تعداد مشخصی فالوور نیاز ندارد.

این ویژگی می تواند فروش شما را به راحتی افزایش دهد. اما فراموش نکنید اضافه کردن تگ های قابل خرید به تنهایی نمی تواند به شما کمک کند. مطمئن باشید که فالوور هایتان در این باره اطلاعات کافی دارند. باید به آن ها آموزش دهید که با ضربه زدن روی پیوند عکس، به سایت وصل می شوند و می توانند آن را مستقیما خریداری کنند.

 

آموزش تصویری ساخت فروشگاه در اینستاگرام

۲۰- وضعیت فعالیت کاربران در اینستاگرام

آیا تا کنون برایتان پیش آمده است که برای کسی در اینستاگرام پیام فرستاده اید و چند روز پاسخی دریافت نکنید؟ این وضعیت همواره با این سوال همراه بوده است که آیا شخص عمدا پیام شما را نخوانده است یا اینکه به اینستاگرام خود دسترسی نداشته است؟

با آپدیت جدید اینستاگرام این مشکل نیز حل شده است. با ویژگی وضعیت فعالیت یا اصطلاحا “activity status”، آخرین باری که شخص مورد نظرتان در اینستاگرام آنلاین بوده و فعالیت کرده است (یا اصلاحا لست سین – Last seen) نشان داده می شود. علاوه بر این چراغ سبز رنگی که در دایرکت کنار پروفایل بعضی افراد می بینید به معنای آنلاین بودن آن فرد در آن لحظه است.

این ویژگی جدید گامی جلوتر از سین کردن (خوانده شدن) در اینستاگرام است. با این امکان شما می توانید به فالوورهای خود امکان دهید که بدانند شما در دسترس آن ها هستید و می توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

آنلابن بودن در اینستاگرام

قابلیت مشاهده وضعیت آخرین فعالیت افراد باعث ارتباط بهتر فالوورها و حس اطمینان و اعتماد آن ها می شود. این یک مزیت ویژه برای مدیریت پیج های کسب وکاری در اینستاگرام است.

البته دقت داشته باشید که این یک گزینه دلخواه است. در صورتی که مایل نیستید دیگران آخرین وضعیت فعالیت شما را ببینند می توانید آن را خاموش کنید. دقت کنید در صورت خاموش کردن activity status، شما نیز قادر به مشاهده وضعیت فعالیت دیگران نیستید.

فعال / غیر فعال سازی  وضعیت فعالیت (activity status)

وضعیت فعالیت برای همه کاربران به طور خودکار روشن است. اما اگر نیاز دارید آخرین فعالیت خود را خاموش کنید، باید به پروفایل خود بروید. روی سه خط، در بالا سمت راست ضربه بزنید. تنظیمات خود را باز کنید و از بین گزینه های موجود activity status را پیدا کنید. دکمه وضعیت را به حالت خاموش تغییر دهید.

آخرین فعالیت آپدیت جدید اینستاگرام

 

۲۱- ایجاد نسخه پشتیبان از اطلاعات و داده ها

اگر نگران از دست دادن داده های خود در اینستاگرام هستید ویژگی جدید آپدیت اینستاگرام برای شما عالی است. هم اکنون می توانید از اینستاگرام خود نسخه پشتیبان بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که هرگز محتوای صفحه خود را از دست نمی دهید.

روش گرفتن نسخه پشتیبان در آپدیت اینستاگرام

 به پروفایل خود بروید و سپس در بالا سمت راست، به نماد سه خط ضربه بزنید. “تنظیمات” را در انتهای صفحه انتخاب کنید. سپس “دانلود داده – Data Download” را پیدا کرده و به آن ضربه بزنید. اینستاگرام آدرس ایمیل شما را درخواست می کند.

سپس فایلی را به ایمیل شما می فرستد که حاوی عکس ها، نظرات و کامنت ها، اطلاعات پروفایل و هر آنچه که نیاز دارید است. دقت داشته باشید که این اطلاعات فقط برای 4 روز معتبر هستند. پس اطمینان پیدا کنید که در این بازه به فایل ها دسترسی دارید. پس از این زمان باید مجددا درخواست کنید.

 

دانلود اطلاعات و داده ها آپدیت اینستاگرام

۲۲- پرسش و پاسخ (Q&A) در Live اینستاگرام

ممکن است شما با قابلیت live اینستاگرام و پرسش و پاسخ (Q&A)در استوری به طور جداگانه آشنا باشید. اما در آپدیت جدید اینستاگرام این دو ویژگی با هم ادغام شده و پرسش و پاسخ زنده اینستاگرامی را برای شما به ارمغان آورده است.

در حالت قبلی پاسخ دادن به سوالات در live اینستاگرام می توانست کاری سخت و آزاردهنده باشد.؛ دشواری های بسیاری برای این کار وجود داشت. اما اکنون، یک جعبه سوال ساده ظاهر می شود و فالوورهای شما به راحتی می توانند سوال خود را بپرسند. این سوالات به وضوح نشان داده می شود. پس نگران نباشید! شما پاسخ به هیچ سوالی را از دست نخواهید داد.

علاوه بر این فالوورهای شما نیز می توانند ببینند در حال پاسخ به چه سوالی هستید. پس حتی اگر از میانه لایو، حضور پیدا کنند، می توانند بفهمند چه می گذرد و چه سوالاتی پرسیده شده است.

چگونه از ویژگی پرسش و پاسخ در live  اینستاگرام استفاده کنید؟

ابتدا به صورت معمول یک سوال را در استوری اینستاگرام خود پست کنید.  سپس کمی صبر کنید تا چند سوال از شما پرسیده شود. سپس دوربین استوری خود را در حالت live قرار دهید. پس از اینکه live اینستاگرام تان را شروع کردید یک آیکون سوال در پایین سمت چپ مشاهده خواهید کرد.  

با استفاده از این گزینه تمام سوالاتی که از شما پرسیده می شود را می توانید ببینید. برای پاسخ دادن کافی ست روی کسی که می خواهید جواب دهید ضربه بزنید و شروع به صحبت کنید.

همچنین می توانید ابتدا لایو را اجرا کنید و در حین لایو از گزینه Q&A استفاده کنید تا مخاطبان سوالات خود را در باکس موجود در حین لایو بپرسند.

پرسش و پاسخ در live  اینستاگرام

 

۲۳- قابلیت استفاده از فیلتر در مکالمات ویدیویی

یکی از ویژگی های جدیدی که اینستاگرام قصد دارد آن را ارائه دهد، تغییر تصاویر در حین مکالمه های ویدئویی است. با این قابلیت جالب می توانید نهایت لذت را از مکالمه های ویدئویی خود ببرید. بازی با عکس و تصاویر دوستان در تماس های تصویری؛ مکالمه را جذاب تر و مهیج تر می کند.

فیلتر لایو اینستاگرام

۲۴- قابلیت گاید اینستاگرام

guide اینستاگرام، درواقع نوعی دسته بندی حرفه ای برای محتوای پیج شماست. با دسته بندی کردن پست های اینستاگرام می توانیم محتوا های صفحه مان را منظم کنیم.

این مسئله باعث می شود مخاطبان راحت تر به دسته مورد نظرشان دسترسی داشته باشند. از طرف دیگر، Guide اینستاگرام امکان اشتراک گذاری یک مجموعه پست (به جای یک پست) را به شما می دهد. ویژگی های گاید اینستاگرام:

 1. دسته بندی محتوا های پیج اینستاگرام
 2. دسترسی سریع مخاطبان به محتوای مورد نظر شان
 3. امکان دیده شدن بیشتر پست های قدیمی برای مخاطبان جدید پیج
 4. امکان اشتراک گذاری مجموعه پست در اینستاگرام و دیده شدن بیشتر پست ها
 5. و…

گاید اینستاگرام

۲۵- قابلیت محو کردن پیام های دایرکت (Vanish)

یکی دیگر از ویژگی های پیام رسان عالی اینستاگرام که مدت هاست به آن نیاز داشته ایم – گزینه ناپدید شدن پیام ها پس از یک مدت زمان خاص است! اینستاگرام اعلام کرد حالت Vanish Mode را در آپدیت جدید ارائه می دهد – ویژگی ای که پیام های دیده شده، پس از ترک چت، ناپدید می شوند. لطفا توجه داشته باشید که فقط افرادی که در اینستاگرام یکدیگر را دنبال می کنند می توانند از حالت vanish، در گپ های مستقیم استفاده کنند.

ناپدید شدن پیام اینستاگرام

۲۵- امکان استفاده از برچسب Music در استوری ها

آیا آماده شروع افزودن موسیقی به Stories Instagram خود هستید؟

با این قابلیت اینستاگرام، می توانید علاوه بر افزودن متن و فیلترها،موسیقی را نیز به استوری پیوند دهید. این ویژگی جدید اینستاگرام می تواند تأثیر بسزایی در افزایش جذابیت استوری ها داشته باشد. چگونگی گذاشتن آهنگ در استوری اینستاگرام  بسیار ساده و کاربردی است که به جذاب شدن محتوا کمک زیادی می کند.موزیک در استوری

۲۶- افزودن زیرنویس های خودکار به IGTV

یکی از قابلیت های بی نظیر اینستاگرام که قرار است به زودی اضافه شود، زیر نویس است. این ویژگی می تواند برای افراد ناشنوا، یا کسانی که زبان ویدیو را به خوبی متوجه نمی شوند، مفید باشد.

همچنین خیلی از مواقع، ما فیلم ها را بدون صدا مشاهده می کنیم که اینستاگرام برای این کار هم چاره ای اندیشیده است. وقتی مردم با صدای خاموش فیلم تماشا می کنند، اینستاگرام زیرنویس های خودکار با هوش مصنوعی را به فیلم های IGTV اضافه می کند.

این زیرنویس ها فقط برای کاربرانی قابل مشاهده خواهد بود که فیلم ها را بی صدا مشاهده می کنند. در حال حاضر، این ویژگی به 16 زبان شروع شده است که این تعداد در ماه های آینده قطعا رشد خواهند کرد.

زیرنویس igtv

۲۷- قابلیت افزودن تم به دایرکت اینستاگرام

به تازگی قابلیتی به دایرکت اینستاگرام افزوده شده است که به واسطه آن،  شما می توانید تم یا قالب دایرکت تان را تغییر دهید و از تم های رنگی مختلف برای چت های خود استفاده کنید. 

با این که این قابلیت هنوز برای همه اکانت های اینستاگرامی فعال نشده است. اما به زودی همه اکانت ها امکان استفاده از این قابلیت جدید و هیجان انگیز را خواهند داشت. کافیست اپلیکیشن اینستاگرام را در موبایل تان به روز رسانی کنید.

برای تغییر تم دایرکت، می توانید به صورت زیر عمل کنید. همچنین شما می توانید برای چت تان با هر شخص، یک تم متفاوت انتخاب کنید.

تم دایرکت اینستاگرام

در این مقاله تلاش کردیم توضیح کاملی از بروزرسانی های جدید اینستاگرام به شما ارائه کنیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اما به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از این قابلیت ها، برای شروع کار و اینکه تلاش شما بیشتر دیده شود، باید فالوور های زیادی داشته باشید که می توانید با خرید فالوور این مشکل را حل کنید.

سوالات متداول

از آن جهت که اگر قصد جذب مخاطب و فالوور را داشته باشید، یا اگر بخواهید فالوورهایی را که دارید حفظ کنید، باید با استفاده از آخرین قابلیت ها و بروزرسانی ها در این اپلیکیشن محتواها و پست های جذاب درست کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید.

با کمک این قابلیت می توان از صحت ایمیل هایی که تا ۱۴ روز گذشته به نام اینستاگرام برای کاربر ارسال شده اند مطمئن شد. علت افزودن این قابلیت حفاظت از کاربران در برابر کسانی است که به قصد سوءاستفاده یا کلاهبرداری با نام اینستاگرام ایمیل های جعلی می فرستند.

با استفاده از این قابلیت که در آپدیت جدید اینستاگرام افزوده شده است می توانید ببینید که در روز چقدر در اینستاگرام وقت می گذرانید.

۱۹۷ دیدگاه دربارهٔ «۲۷ قابلیت آپدیت جدید اینستاگرام (2023) که باید بدانید»

  1. سلام خسته نباشین چگونه تو دایرکت پیام را ریپلای کنیم مثل بقیه اپلیکیشن ها مثل تلگرام ک هر پیامی لازم داریم ریپلای میکنیم؟؟
   چون دیدم یکی میتونست پیام را ریپلای کنه خیلی برام جالب بود

    1. سلام،من اینستاگرامم رو هرچقدر اپدیت میکنم تو قسمت استوری ،فونت های جدید برای من نمیاد،شبیه قبلشه?باید چیکار کنم

     1. سلام وقت بخیر متاسفانه برخی قابلیت ها برای ایران و کاربران با شماره تلفن ایرانی وجود ندارد. مثلا قابلیت reels برای تنها ۵۰ کشور تا کنون فعال شده است

    2. سلام وقت بخیر من اینستام اخرین اپدیته ی پیج جدید زدم با اون میتونم پیام هارو ریپلای کنم و از بقیه قابلیت های جدیدش استفاده کنم ولی تو پیج قبلیم نمیشه لطفا راهنمایی کنید

     1. اره دقیق برا منم همین طوریه میشه ریپلی کرد فورواردت کرد حتی اون خط های دورش ک وقتی پیام ارسال میشه یه مستطیلی هست نقره ای ولی برا من رنگی رنگی میشه متحرک میشه خیلی فرق داره اما برا بقیه اکانت هام نمیشه میشه بگید مشکل از چیه
      من ی امانت داشتم ی ماه نبود نصب کردم دلیت شد میترسم اینم باز دلیت شه

    3. سلام ببخشید من اینستا رو اپدیت کردم ولی هیچ کدام از ویژگی های جدید اینستا رو شامل پیج من نمی شود مثلا چرا نمیتونم مثل بقیه رپلای بزنم ویام هارو ؟؟؟لطفا راهنمایی کنید ممنون.

     1. سلام همراه گرامی برخی قابلیت ها ممکن است برای کشور ما هنوز فعال نشده بررسی کنید و از فعال شدن آن برای کشورمان مطمئن شوید

  1. ربات اینستاگرام

   سلام وقت بخیر ،برای لایو ایسنتاگرام باید افرادی که میخواهید نبینند را پنهانشان کنید و هم میتوانید لینک را کپی کرده و ارسال کنید.

 1. باسلام و سپاس از اطلاعات خوبتون
  دوتا سوال دارم
  ۱- چگونه میتونیم قابلیت خرید مستقیم فروشگاهی رو فعال کنیم؟
  ۲- در صفحه اصلی بعضی پیج ها کنار آیکون igtv یک آیکون دیگه اضافه شده که با کلیک روی اون مستقیم وارد فروشگاه اون پیج میشیم و محصولات اونا رو در دسته بندی های مختلف با دیتیل اونا و قیمتاشون میبینیم
  میشه بفرمایید این رو‌چطور میشه برای پیج خودمون فعال کنیم ؟

  1. ربات اینستاگرام

   سلام وقت بخیر،برای پیگیری و پاسخ گویی سریع تر می تونید با شماره ۰۳۱۳۶۶۴۰۲۲۹ در ساعات ۹ الی ۱۶ تماس و یا از طریق تلگرام و واتس اپ۰۹۱۲۰۴۶۳۳۴۲ با ما در تماس باشید.

 2. سلام،من تو اینستاگرام پستی رو نمیتونم استوری کنم،آدمیت کردم بازم نشد،صفحه دیگه دارم برا اون فعال هست،نمیدونم چیکار کنم

 3. سلام پیج من به مشکل اساسی برخورده تعداد لایکها وحشتناک اومده پایین و استوری ها خیلی کم ویو داره
  هر چی میخوام رمز رو عوض کنم میگه فرستادیم به ایمیلتون میرم سراغ ایمیل پیام میده همچین حسابی موجود نیست

 4. چطور بتونم تیک آبى رو فعال کنم؟
  و اینکه تو آپدیت جدید پروفایل ویزیت واسم پنهان شده و نمیتونم ببینم چند نفر پیجم رو ویزیت میکنن

 5. سلام تو صفحه چت اینستا ک میرم میخام چت‌کنم یه کادر سفید رنگ میاد ک اسم ی نفر دگ توش نوشته شده باید چکار کنم

 6. سلام خسته نباشید مطالب کامل و مفید بودن ببخشید یه سوال داشتم در آپدیت جدید اینستا وقتی لایو میگیرم بصورت قدیم در استوری نمیمونه و بصورت IGTV پست میشه چکار کنم که مث قدیم تو استوری بمونه و بعد از ۲۴ ساعت حذف بشه؛ ممنون میشم جواب بدین

 7. ربات اینستاگرام

  سلام وقت بخیر،این هوم پیج شما نیست و منظور شما اکسپلور هست که اینستاگرام بر اساس علایق شما یک سری پست قرار می دهد.

  1. ربات اینستاگرام

   سلام،برای فارسی کردن زبان اینستاگرام کافیست زبان دستگاه خود را از بخش تنظیمات و Language به فارسی تغییر دهید و سپس یکبار اینستاگرام را باز و بسته کنید، اگر این روش مؤثر نبود پس از تغییر زبان کافیست اینستاگرام خود را یکبار Uninstall کرده و دوباره دانلود و نصب کنید. توجه داشته باشید برای ورود به اکانت خود طبعاً باید نام کاربری و رمز عبورتان را به یاد داشته باشید.

  2. سلام ببین دقیقا وقتیکه انتخاب زبان رو میاره برات فیلترشکنتو روشن کن زبانوانتخاب کن وقتی اوکی شد فیلترشکنوخاموش کن، 🙂ب همین راحتی

  1. ربات اینستاگرام

   سلام،به پروفایل کسی که دوست دارید این اطلاعات را راجع به او بدانید بروید،روی سه نقطه در سمت راست بالا کلیک کنید، گزینه about this account را انتخاب کنید.

 8. سلام دوست عزیز من اینسگرامم رو که بروزرسانی کردم وقتی وارد یه پیج میشم و پست های پایین تر رو نگاه میکنم دکمه بازگشت رو که میزنم به اول اون پیج بر میگرده چطوری این رو غیر فعال کنم ؟؟
  پست های پیشنهادی در صفحه اصلی رو چطور غیر فعال کنم؟
  جواب بدید ممنون میشم?

  1. ربات اینستاگرام

   سلام،اگر نمیخواهید پست های پیشنهادی در صفحه اصلی برای شما به نمایش در بیاید مراحل زیر را طی کنید.
   وارد سایت اینستاگرام شوید و سپس وارد اکانت خود شوید. وارد بخش Profile شوید و سپس وارد بخش Profile شوید.تیک مقابل گزینه Account Suggestions را بردارید.

  1. ربات اینستاگرام

   سلام وقت بخیر، از قسمت تنظیمات استوری گزینه هاید استوری رو بزیند و مخاطب های مورد نطر را پاک کرده و تایید کنید.

 9. سلام ببخشید اپدیت جدید اینستا این قابلیت رو داره که وقتی استوری میذاری اون خط اطراف پروفایل رنگی رنگی باشه از این قابلیت چجوری میشه استفاده کرد؟

  1. ربات اینستاگرام

   سلام وقت بخیر ،اینستاگرام خود را اپدیت کنید به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه،البته بعضی از قابلیت ها فقط برای گوشی های ایفون هستش.

 10. سلام شنیدم یه آپشنی اضافه شده که میشه باهاش آیکون نمایشی اینستاگرام رو تغیر داد . فقط واسه آیفونه؟؟؟ با اندروید سعی کردم نشد

  1. ربات اینستاگرام

   سلام وقت بخیر یبار خارج بشبید و دوباره وارد بشید ولی در کل قسمت پایین استوری بازدیدهارو نمایش میده.

 11. سلام
  توی استوری یه قابلیتی بود که وقتی زدم دیگه نتونستم بازدیدکنندگان استوریم رو ببینم چیکار کنم درست بشه و بتونم ببینم؟؟؟

 12. سلام من پیجمو publicو بیزینسی کردم ولی در قسمت insight برای من ۳ بخش activity, audience, content نمیاد، ولی برای دوستانم اینجوریه، دلیلش چی میتونه باشه؟

 13. سلام خسته نباشید چجوری این فونت های جدید واسه استوری و فعال کنیم اینستا رو هم بروز کردم اما بعضی فونت ها نمیاد

 14. سلام ت آپدیت جدید اینستا قابلیت ریپلای پیام ت دایرکت و ی سری قابلیت جدید اومده اما من با اینک اینستام رو آپدیت کردم برام نمیاره دلیلش چیه؟؟ برای بعضی از دوستام میاره برا یعضیا ن:/

  1. ربات اینستاگرام

   سلام،اگر پس از آپدیت کردن هنوز هم مشکل دارید می توانید برنامه را یک بار ببندید و دوباره باز کنید. هم چنین راه اندازی مجدد تلفن همراه نیز می تواند در حل این مشکل به شما کمک کند.

    1. درود بر شما کاربر عزیز فالوجت،
     لطفا مشکل خود را به صورت شفاف تر بیان کنید تا تیم فالوجت شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

 15. سلام روزتون بخیر برای اینکه شخصی وارد پیجی می شود (که از فالورهای من هستند )ایدی من را برای شخص مقابل نشان ندهد چکار باید کرد

 16. سلام برای من استوری و پست ها بالا میاد اما پست ها و استوری هایی که به صورت کلیپ هستن پخش نمیشه لطفا راهنمایی کنید ممنونم

 17. سلام.بعد از لایو گرفتن کدام‌گزینه لایو رو برای مدت ۲۴ ساعت خودکار نگه میداره؟ ضمنا کدام گزینه لایو که برای ۲۴ ساعت قابلیت نمایش داره رو از بعضی فالورها مخفی کرد؟

 18. سلام وقت بخیر
  من اینستاگرامم رو آپدیت کردم و قابلیت عوض کردن تم ها و ریپلای کردن پی ام های اینستا ، فقط برای یکی از پیج هام فعال شده و هرکاری میکنم برای بقیه نمیشه باید چیکار کنم؟

 19. سلام وقت بخیر
  من اینستاگرامم رو آپدیت کردم و قابلیت عوض کردن تم ها و ریپلای کردن پی ام های اینستا ، فقط برای یکی از پیج هام فعال شده و هرکاری میکنم برای بقیه نمیشه باید چیکار کنم؟??‍♀️

 20. سلام بخش استوری اینستام که فونت های جدید اومده آپدیت نمیشه . چند بارم اینستامو پاک کردم ولی تغییری نکرده چیکار کنم؟

 21. سلام میخام کلیپ کسی رو استوری کنم ولی تو استوریم عکسشو میاره خود فیلم رو که ۱۵ ثانیه است وبعضی افراد میزارن رو نمیاره و مثل اونا نمیتونم استوری کنم چکار کنم اپدیت هم کردم اینستامو

  1. با سلام خدمت شما کاربر عزیز فالوجت،
   در صورتی که اینستاگرام شما آپدیت شده است به احتمال زیاد فالوور هایتان بعد از کلیک بر روی عکسی که در استوری نمایش داده می شوند می تواند استوری که به صورت فیلم است را مشاهده کنند.
   برای به اشتراک گذاری ویدئو استوری از صفحات دیگر می توانید به استوری آن ها رفته، گزینه ای که به شکل آیکون سه نقطه است کلیک کنید و سپس گزینه share on story را انتخاب کنید.

 22. سلام ببخشید من اینستامو همین دیشب اپدیت کردم ولی فیلتر های استوری همشون رفتن و نمیارن باید چیکار کنم ؟!

  1. درود بر شما همراه عزیز فالوجت،
   در آخرین نسخه منتشر شده از اینستاگرام شما قادر به اشتراک گذاری لینک IGTV از صفحه خودتان و همچنین به اشتراک گذاری صفحه اشخاص دیگر هستید و این لینک ها به صورت بالا کشیدن صفحه برای مخاطبین نمایش داده خواهند شد.

  1. کارشناس شبکه های اجتماعی

   سلام وقت بخیر ، در تنظیمات قسمت privacy استوری را انتخاب کرده ، گزینه اول هاید کردن استوری برای افراد مورد نظر است

 23. سلام خسته نباشین یه قابلیت جدید واس اینستا اومده وقتی پست ویدیو کسیو تو استوری خودت شر میکنی ویدیو خود ب خود پخش میشه من iosگوشیم۱۴.۲هس و ورژن اینستا هم اخره چرا اونجوری پخش نمیشه؟

  1. درود بر شما کاربر عزیز فالوجت،
   بعضی از کاربران دچار این مشکل هستند اما همچنان امکان دارد لحظاتی از ویدئو به مخاطبینتان نمایش داده شود؛ در غیر این صورت مشکل شما در آپدیت های بعدی اپلیکیشن اینستاگرام رفع خواهد شد.

 24. سلام من اینستامو اپدیت کردم ورژن اخره و iosگوشیمم ۱۴.۲هس ولی هیچ فرقی نکرده اینستا قابلیت جدید ک برا اینستا اومده مال من نیاورده چرا
  کمک کنین!!!

  1. درود بر شما کاربر عزیز فالوجت،
   ممکن است اینستاگرام در این نسخه تنها بعی مشکلاتش را حل کرده باشد، اما در صورتی که از وجود قابلیت جدیدی در این ورژن مطلع هستید، مشکل به سرور های اینستاگرام مربوط است و پس از گذشت مدتی، مشکل شما رفع خواهد شد و در صورت رفع نشدن مشکل منتظر آپدیت بعدی اینستاگرام باشید.

 25. سلام من جدیدترین ورژن اینستاگرامو دانلود کردم ولی قابلیت موزیک توی استوری برام فعال نیست،چیکار باید بکنم؟

 26. صلام.اقا این اپدیت واسه اندرویدم هم هست
  من چن بار اپدیت کردم با فیلتر شکن رفتم با وای فای رفتم ولی نیومد
  دلیلیش چیع؟؟

  1. کارشناس شبکه های اجتماعی

   سلام،اگر پس از آپدیت کردن هنوز هم مشکل دارید می توانید برنامه را یک بار ببندید و دوباره باز کنید. هم چنین راه اندازی مجدد تلفن همراه نیز می تواند در حل این مشکل به شما کمک کند.

 27. سلام وقتتون بخیر، اینکه میگن آپدیت جدید اینستا جوری شده که اگه اون زنگوله بالارو فعال نکنین از پیج ریموو میشین درسته؟

  1. کارشناس شبکه های اجتماعی

   سلام وقت شما بخیر ، زنگوله اینستاگرام تنها برای اعلام اپلود پست جدید توسط پیج مورد نظر است

  1. کارشناس شبکه های اجتماعی

   سلام وقت بخیر ، اگر گوشی شما اندروید هست از طریق گوگل پلی و اگر ایفون است از طریق اپ استور نسبت به اپدیت ان اقدام کنید.

 28. سلام چرا هرچقدر ایسنتا رو اپدیت میکنم بروز رسانی های جدیدش تو چت برام فعال نمیشه با فیلتر شکن امتحان کردم با ی اینترنت دیگه هم امتحان کردم نشد میشه راهنمایی کنید

  1. سلام برخی قابلیت ها تنها برای نسخه ios یا سایر کشورها فعال است از در دسترس بودن آن برای اندروید و کشورمان مطمئن شوید

 29. سلام ببخشید من دایرکت که پیام میدم دیگه متوجه تایپینگ هم نمیشیم آپدیت کردم اینجوری شد وقتی طرف مقابل یا من داریم تایپ میکنیم اصلا مشخص نمیشه ‘چیکار باید کرد؟گوشیم ایفون هست ولی کسی که گوشیش سامسونگ هم هست متوجه تایپینگ من نمیشه منم همینطور

 30. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم وقتی استوری رو هایلات میکنیم راهی هست بتونیم ببینیم بازدید جدیدی داشتیم یا نه

 31. سلام وقتتون بخیر ممنون از توضیحات عالیتون.متنتون رو کامل خوندم کلی چیزای جدید یاد گرفتم ولی تو بعضی قسمتهاش مشکل دارم ممنون میشم پاسخگو باشید.۱)در مورد متن جایگزین،فقط باید توهمون قسمت متن پست رو نوشت؟چون وقتی فقط همون قسمتی که توضیح دادید نوشتم و انتشار دادم پستم هیچ متنی نداشت ۲)تو “ویو اینسایت” میزان بازدید پست از هشتکهام رو میبینم ولی اینکه هر هشتکی به چه میزانی ویو خورده رو نشون نمیده ۳)تایمی که استوری ها و پستهام ویو میخوره رو نتونستم پیدا کنم که بدونم چه ساعتی پست یا استوری بزازم بهتره.منتظر پاسخگوییتون هستم.

 32. سید محمد امین

  سلام خسته نباشید
  برنامه اینستاگرام من به مشکل خورده و به صورت اتوماتیک پیج های زیادی رو حتی وقتایی برنامه بسته هست باز میکنه
  مثل یه تبلیغ پیج و کاملا اتومات و هیچ جوره بسته و غیر فعال نمیشه
  حتی اعلان های برنامه رو بستم برنامه رو حذف کردم نشد ممنون میشم راهنماییم کنید که چیکار کنم

 33. سلام اینستاگرام رو آپدیت کردم ولی قابلیت ریپلای کردن رو نداره،چیکار باید بکنم؟؟
  با فیلتر شکن هم امتحان کردم باز ،نشد

  1. کارشناس شبکه های اجتماعی

   سلام وقت بخیر ، این مشکل در اپدیت اخیر اینستاگرام رفع شده است . اگر هنوز این مشکل را دارید احتمالا فرد مورد نظر ریپلای استوری را غیر فعال کرده است.

 34. سلام من اینستاگرام جدید رو دانلود کردم گوشیم هم وای پنج لایت هستش ولی اینستاگرام من افکت ها رو نه تو لایو و استوری میاره نه تو تماس تصویری من چکار کنم تا این مشکلش حل بشه

 35. سلام وقت بخیر
  با اینکه اینستاگرام رو آپدیت کردم ولی بعضی از قابلیت ها رو نمیاره و اینکه چطور میتونم بازید و شیر و پروفایل ویزیت رو فعال کنم؟

  1. درود بر شما کاربر عزیز فالوجت،
   بعضی از کاربران دچار این دسته از مشکلاتی که به سرور های اینستاگرام مربوط است هستند و این مشکلات پس از گذشت مدتی و یا در آپدیت بعدی درست خواهند شد.

 36. سلام خسته نباشید من اینستاموآپدیت کردم اماوقتی استوریهارو می بینم خودبهدخود گوشیم خاموش روشن میشه الان ۶امین مرتبس که این اتفاق افتاده یکبارهم پاک کردم دوباره نصب کردم وواردشدم ولی بازهمینطورشدممنون میشم راهنماییم کنید

 37. سلام قبلا اگر استوری دیگران را اگر نمیخواستیم ببینم اینستا این قابلیت را داشت که می‌شد پیش زمینه استوری دیگران را بدون باز کردنشون ببینیم الان چرا دیگه این قابلیت در ورژن های جدیدش نیست ؟?

  1. سلام وقت بخیر
   در ابتدا از اپدیت بودن اینستاگرام خود مطمئن شوید این قابلیت در قسمت پست ها نمایش داده می شود به این صورت که هنگامی که شما تمام پست های جدیدتون را دیدید در انتها لیست استوری های پیشنهادی را نمایش میدهد که پس زمینه استوری هم بدون باز کردن ان قابل مشاهده هست . می توان گفت یکی از باگ های اینستاگرام این است که این قابلیت گاهی برای شما به نمایش در می اید و گاهی نه

 38. سلام . ببخشید من هر پیجی درست میکنم بعد چند روز ، قسمت فعالیت یا همون قلب تبدیل میشه به shop
  و بیوگرافی و تعداد فالورهای خودم و دیگران رو نشون نمیده .

  1. درود بر شما کاربر عزیز فالوجت،
   بله این حالت برای تعدادی از کاربران در آپدیت جدید اینستاگرام پیش آمده است و در حال حاظر راه حلی برای این مشکل نیست.

 39. سلام خسته نباشید
  اینستای من به روز هست آپدیت آخر ولی استیکر های استوری برام باز نمی کنه هر کاری می کنم
  باید چیکار کنم که تمام استیکر های استوری برام باز بشه ؟

 40. سلام توی اینستاگرام به جای گزینه ای که میزدم روش میتونستم پست بذارم، الان گزینه ریلیز اومده 😐😐 نمیتونم پست بذارم…فقط ویدیو در قابل ریلیز میتونم بذارم…از کجا باید پست بذارم؟؟

 41. سلام قبل اینکه اینستاگرام رو آپدیت کنم دیدم که توی دایرکت پیام هام بالا نمیاد یعنی پیام های قبلی وجود نداره در صورتی که من هیج کدوم رو حذف نکردم اما یکبار که خروج زدم و آپدیت کردم و دوباره وارد شدم باز کمی از پیام های قبلیم بالا اومد بقیه انگار کلا نیستن مشکل کجاست ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام به شما کاربر عزیز فالوجت،
   اگر اینستاگرام خود را آپدیت کرده اید و مشکل رفع نشده است سعی کنید با فیلترشکن وارد شوید و دوباره امتحان کنید، اما اگر باز هم با این مشکل رو به رو بودید باید منتظر آپدیت بعدی اینستاگرام باشید.

 42. با سلام
  مدتی است نوتیفیکیشن فالور ریکوئست را دریافت نمیکنم، سایر اعلان ها دریافت شده و این موضوع فقط مربوط به این نوتیفیکیشن می باشد، بخش اعلان ها در تنظیمات کنترل شد ولی در این بخش هم مورد فالور ریکوئست یافت نشد، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. با سلام خدمت شما کاربر عزیز فالوجت،
   ابتدا از آپدیت بودن اینستاگرام خود مطمئن شوید و بعد از این کار به بخش تنظیمات در اپلیکیشن اینستاگرام بروید و گزینه نوتیفیکیشن ها را انتخاب کنید، سپس به بخش (Following and Followers) بروید. در این بخش می توانید نوتیفیکیشن فالو ریکوئست ها را روشن کنید.

 43. سلام
  وقت بخیر ببخشید منظور از regstreeks در لایو چیه؟
  یکی از فالورا لایو گذاشته بود ولی به جای کلمه ی لایو کنار تعداد شرکت کننده ها(یا همون ویو لایوِ چیه اون ) نوشته بود regstreeks،یعنی چی؟

 44. سلام.من استوری تعدادی از فالویینگ هارو در نوار استوری صفحه اصلی ندارم اما وقتی داخل پروفایلشون میرم متوجه میشم که استوری گذاشتن …همچنسن بازید های استوری هم نمایش داده نمیشه…افراد میبینن حتی ریپلای میشه و دایرکت پیام میاد اما اینکه چه کسانی بازدید کردن مشخص نیست در همون ۲۴ ساعت اول.! راه حل چیه!؟ اپدیت و نصب دوباره انجام دادم و تنها برای یکی از پیج هام این مشکلات هست!

  1. با سلام خدمت شما کاربر عزیز
   در صورت آپدیت بودن اینستاگرام، می توانید از راهکار پاک کردن حافظه نهان اینستاگرام (Cache) در تنظیمات گوشی خود استفاده کنید و در صورت رفع نشدن این مشکل، منتظر آپدیت جدید اینستاگرام باشید.

  1. سلام
   ممکنه بگید چه فیلترهایی را نمیاره …برخی فیلتر ها به طور کلی برای برخی کشورها مثل ایران هنوز فعال نشده اند

  1. سلام وقت بخیر
   بررسی کنید اینستاگرام شما آپدیت هست و به فیلتر شکن متصل نیستید اگر مشکل برطرف نشد یک بار از برنامه خارج شوید و مجدد وارد شوید

 45. سلام،وقتتون بخیر،استوری های پیج بیزنسی من قبلا تا ۱۰۰،۱۵۰k ویو میخورد اما یه مدت هست که به شدت اومده پایین در حد،۳،۴ k انم به زور،علتش چی هست.چشوری میتونم درستش کنم؟
  رمز عوض کردم،چند مدت استوری نزاشتم اما درست نشد

  1. سلام وقت بخیر
   بستگی به موارد زیادی داره ممکنه پست های جدیدتون جذابیت کمتری داره یا در زمان بدی گذاشته میشه یا به خاطر اینکه تعاملتون را با کاربران پایین اوردید کمتر دیده میشه (بر عکسش هم ممکنه زیاد استوری گذاشتید و خسته شدن) یا عکس پروفایل را عوض کردید و کاربران اطلاع ندارند این اکانت شما هست که پروفایلش عوض شده یا …

  1. سلام خیر امکان حذف پیام از سوی اینستاگرام وجود ندارد یا خودتان پاک کردید یا فردی که مسیج فرستاده منصرف شده و گزینه unsend را زده تا پیام برای شما حذف شود

 46. سلام و درود من اینستاگراممو اپدیت کردم قابلیت قلم نقاشی در استوری غیر فعال شده، چیکارش باید بکنم درست بشه؟سپاس

  1. درود بر شما کاربر عزیز فالوجت،
   این دسته از مشکلات هر از چندگاهی برای تعداد کمی از کاربران اتفاق می افتد و دلیل آن سرور های اینستاگرام می باشند.
   با فیلترشکن روشن استفاده از این قابلیت را امتحان کنید و اگر مشکل شما حل نشد تا آپدیت بعدی اینستاگرام صبر کنید.

  1. درود بر شما کاربر عزیز فالوجت،
   خیر این اطلاعات قابل تغییر نمی باشند و به خاطر استفاده از فیلترشکن، اطلاعات به این نحو ذخیره شده اند.

 47. سلام.. در اپدیت جدید انیستاگرام یک نفر بلاکم کرده الان نمیتونم با هیچ پیجی رو گوشی خودم پیداش کنم تروخدا یه راه حلی بگین

  1. درود بر شما کاربر عزیز فالوجت،
   کاربر شما را با استفاده از قابلیت جدید بلاک کردن یک اکانت و اکانت هایی که ممکن است توسط شما ساخته شود بلاک کرده است و تنها راه ارتباطی شما ساخت اکانتی جدید با شماره تماس و ایمیل متفاوت است.

  1. مریم میرهاشمی

   سلام
   ممکن است اکانت شما محدود شما محدود شده یا اپدیت نیست یا به خاطر جا به جا شدن موقعیت اون در اینستاگرام اون را پیدا نکردید قبلا در قسمت استوری و در جایی که الان فیلتر ها بوده قرار داشته اما الان در قسمت استوری فیلتر ها هست و در زیر آن قسمت دایره های فیلتر و استوری باید ریلز را پیدا کنید

  1. سلام با اپدیت هر نسخه یکسری امکانات اضافه می شود البته این امکانات با توجه به موقعیت جغرافیایی کتفاوت است چرا که اینستاگرام برخی از امکانات را تنها برای چند منطقه جغرافیایی فعال می کند البته ممکن است بعدا در مناطق جغرافیایی دیگر نیز فعال شود

 48. سلام پست میخوایم بزاریم چرا اینستاگرام فقط به صورت igtv برامون میزاره؟(در آپدیت جدید)ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام نحوه غیرفعال کردن اپدیت اینستاگرام به شرح زیر است:
   اینترنت وای فای یا اتصال داده همراه گوشی خود را روشن کرده و سپس وارد این اپلیکیشن شوید.
   به صفحه ی اصلی آن که مربوط به پیج شخصی شماست، وارد شوید.
   از بالای صفحه علامت سه نقطه یا سه خط را انتخاب کرده و روی آن ضربه بزنید.
   تنظیمات (Settings) را انتخاب نمایید.
   اکنون باید به دنبال گزینه ی App Updates بگردید. دقت داشته باشید که اگر به تازگی این نرم افزار را بروزرسانی کرده باشید، این گزینه را نخواهید یافت. برای اطمینان از این موضوع می توانید به About مراجعه نمایید، اگر این گزینه داخل آن بود، به این معناست که شما در حال استفاده از آخرین نسخه می باشید.
   اما اگر این گزینه را بدون وارد شدن به about مشاهده کردید، یعنی هنوز زمان دارید تا از آپدیت شدن خودکار برای این نسخه جلوگیری کنید.
   پس از وارد شدن به آن، Auto-Update را غیر فعال نمایید. با این کار دیگر این اپ بدون اجازه شما به روز نخواهد شد.

   اما اگر منظور شما پاک کردن و برگرداند اپدیت اینستاگرام هست باید با توجه به نوع گوشی خود (ایفون یا اندروید) سرچ نمایید تا اطلاعات کامل و متناسب را بدست اورید

 49. سلام…من اینستام اپدیت شده….توی دایرکت قسمتی اومده ب اسم کال…بعد نمیشه تماسایی که گرفته شده رو پاک کرد…چیکارش کنم؟!؟؟

  1. سلام با فیلترشکن امتحان کنید اگر مجددا نشد به ایمیل پشتیبانی اینستاگرام ایمیل ارسال کنید احتمالا یک باگ هست

 50. سلام،
  این چالش جدیدی که اومده، که داخل استوری میذارن و میشه روی قسمت add yours کلیک کرد و یه عکس بهش اضافه کرد و استوری کرد.
  من ۲ تا اکانت دارم، با پیج شخصیم میتونم از این استفاده کنم
  ولی با پیج کاریم اصلاً نمیشه روش کلیک کرد.
  دلیلش و راه حلش رو بگید لطفاً 🙏🏼🌱

  1. مریم میرهاشمی

   سلام بله برای بعضی ها این قابلیت فعال شده برای برخی دیگر نه … شاید بتونید با فیلتر شکن از این قابلیت استفاده کنید در غیر این صورت باید صبر کنید تا خود اینستاگرام این قابلیت را برای شما فعال کند

  1. مریم میرهاشمی

   سلام همراه گرامی قابلیت های اینستاگرام به تدریج برای کاربران فعال می شود البته اگر از اپدیت بودن اینستاگرام خود مطمئن هستید. می توانید از برخی از این قابلیت ها که برای منطقه جغرافیایی ما فعال نشده با استفاده از فیلترشکن استفاده نمایید اما استفاده زیاد و مرتب اینستاگرام با فیلترشکن را توصیه نمی کنیم چون ای پی شما مدام تغییر می کند و اینستا شک می کند که اکانت شما ربات باشد

  1. مریم میرهاشمی

   سلام در ابتدای شروع فعالیت هر پیج اینستا یک سری محدودیت ها را جدیدا اعمال می کند که خود به خود و به مرور زمان ان محدودیت ها را بر میدارد

 51. سلام وقتتون بخیر .. ممکنه من و راهنمایی کنید بابت اینکه چرا ریپلای استوری برای پیجی که پابلیک هست در دایرکت ارسال نمیشه ؟ و پیغامی مبنی بر you can’t message this account unless they follow you .برای شخصی که ریپلای کرده میاد !!! چطور میشه این گزینه رو غیرفعال کرد تا همه کاربران بتونن استوری هارو ریپلای کنن؟

  1. مریم میرهاشمی

   سلام این بر میگرده به تنظیمات حریم خصوصی فردی که براش پیام را ارسال کردید چون پیام میگه تا موقعی که فردی که براش پیام ارسال کردید شما را فالو نکنه نمی تونید براش پیام ارسال کنید اون فرد باقی اکانت ها را برای ارسال پیام محدود به اکانتهایی کرده که خودش فالو کرده باشه

 52. سلام ببخشید من اینستارا اپدیت کردم اما هنوزنمیتونم ازقابلیت هاش استفاده کنم مثلان ازاینکه عکس بک گراند چت رانمیتونم عوض کنم

  1. مریم میرهاشمی

   سلام این قابلیت ها به تدریج برای کاربران فعال میشود و تنها بخشی از قابلیت های اینستاگرام هست که با اپدینت اینستاگرام درست می شود مشکلش

 53. سلام وقت بخیر من حدود چند ساعت پیش پیجمو ک چندسالی پیوی بود پابلیک کردم کلی هم ریکوییست داشتم خیلی خیلی زیاد بودن اما ب عدد ۸۰۰ ک رسید متوقف شد و دیگه بالا نرفت .. در حالی ک مطمئنم خیلی خیلی بیشتر بوده ببخشید دلیلش چی میتونه باشه ممکنه راهنماییم کنید

  1. سلام احتمال زیاد یکی برای اکانت شما فالوور فیک زده و تا به ۸۰۰ رسید چون فالوورها فیک بوده و منطبق بر الگوریتم های اینستا نبوده یعنی با ربات زده شده اینستا فهمیده و اکانت شما را محدود کرده

 54. سلام و روز بخیر
  جناب من اینستاگراممو اپدیت کردم و هر ویدیو یا پستی میزارم قسمت Reach و impressions فعال نیست
  در صپرتی که قبل آپدیت فعال بود
  مشکل چیه؟؟

  1. سلام و وقت بخیر همراه گرامی
   کم بودن میزان محتوا در پیج – پایین بودن کیفیت محتوا -عدم توجه به زمان ارسال محتوا از جمله عواملی هستند که سبب عدم نمایش ریچ و ایمئرشن میشن اما اگر مورد شما جزو این دسته نیست
   احتمالا یک باگ اینستاگرامی هست یا بعد از یک مدت مرتفع میشه یا می تونید مراحل زیر هم بررسی کنید ببینید مشکل زودتر حل میشه یا نه
   ۱- حذف و نصب مجدد برنامه از گوگل پلی
   ۲- بدون فیلتر شکن و با اینترنتی متفاوت امتحان کنید
   ۳- با پشتیبانی اینستاگرام از طریق ایمیل در تماس باشید

 55. سلام
  من شخصا خودن دو تا اکانت دارم از انجاییکه توی آپدیت قدیم اینستا ما هم میتونستیم نوت بزاریم و کلا یک لیستی از کسانی که انلاین هستند و نوت جدیدی گذاشتند داشتیم ولی من الان توی یکی از اکانت هام همچین چیزی رو دارم ولی توی اون یکی ندارم منظورم اینه که توی یه اکانت ام نشون میده کیا دقیقا نوت جدیدی رو گذاشتند و کیا انلاین اند در حالیکه هر دو تا اکانت ام رو از یک برنامه اینستا و از یه گوشی مدیریت میکنم ولی الان من میدونم مشکل کجاست از دیشب تا حالا یهویی اینجوری شده کلی هم report problem زدم ولی هنوز به هیچ کدومش رسیدگی نشده به خاطر همون گفتم بپرسم اگر کسی میدونه یا تجربه یی در این باره داره لطفا شرح کنه.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .